بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 823090
تعداد بازديد کنندگان سايت: 269122075 تعداد بازديد زيرپورتال: 865949 اين زيرپورتال امروز: 169 سایت در امروز: 17029 اين صفحه امروز: 82
1398/12/7 چهارشنبه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جلسه هیأت امنای نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور مطرح کرد؛ مسیر موفق نهاد در مدیریت تقاضا با افتتاح ۸۱ کتابخانه نیمه کاره در سال ۹۸ سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جلسه هیأت امنای نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور درباره گزارش ارائه شده از بخش‌های مختلف فعالیت‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور گفت: روندی که در این گزارش جامع ارائه شد، روندی محسوس در حوزه فعالیت‌های فرهنگی کشور بود که نشان از پیشرفت‌های قابل توجه نهاد کتابخانه‌های عمومی بوده و جای تقدیر دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، جلسه هیئت امنای نهاد کتابخانه های عمومی کشور صبح روز سه شنبه ۶ اسفند به ریاست سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، اعضای حقیقی و حقوقی هیات امنا برگزار شد.

اهتمام نهاد در اتمام پروژه‌های نیمه تمام

دکتر سید عباس صالحی با اشاره به اینکه گزارش ارائه شده را می‌توان در چهار بخش کلی دسته بندی کرد، گفت: در بخش اول که به «فضا و مکان و زیرساخت‌های کتابخانه‌های عمومی» اختصاص دارد، باتوجه به ضعفی که از نظر شهرهای بدون کتابخانه و محدودیت‌های دسترسی به کتابخانه و بحث‌هایی از این قبیل در کشورمان داریم، از سوی مسئولان نهاد چند پیشرفت، محسوس است؛ به خصوص اینکه امسال احداث ۸۱ کتابخانه‌ نهادی و مجموع کتابخانه‌های نهادی و مشارکتی روند خوبی را در حوزه فضا و مکان در پروژه‌های نیمه تمام داشته است.

ساختاردهی به تقاضاهای کتابخانه‌های جدید

وی با اشاره به بخش‌هایی از گزارش‌های ارائه شده از سوی مسئولان نهاد، عنوان کرد: مدیریت تقاضا، از جمله پاسخگویی به تقاضاهای متراکمِ انباشته که هزینه‌های اجتماعی و اقتصادی جدیدی ایجاد می‌کند، از اتفاقات خوبی بوده که در برنامه‌ها و فعالیت‌ها پدید آمده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: به نظر می‌آید بر اساس تجربه‌های چند ساله نهاد، چند حوزه از مدل‌های جدیدی که آغاز شده، به بازخوانی مجدد نیاز دارد تا این حوزه ها سرعت پیدا کند و یا اگر نقص‌هایی دارد، برطرف و کامل شود. یکی از این مدل‌ها، «کتابخانه‌های مستقل» است که در گزارش‌های ارائه شده مشخص شد کارهایی در حال انجام است. اگر بتوانیم طرح و ایده‌ای که در کتابخانه‌های عمومی به وجود آمده را به عنوان یک رویکرد در نظر بگیریم، اتفاقات خوبی در این حوزه رقم خواهد خورد.

بيشتر