فهرست

اخبار کتابخانه‌ها

با حضور پرشور کودکان و نوجوانان انجام شد؛

نشست های فرهنگی کتابخانه های عمومی استان قم به مناسبت روز قدس

همزمان با روز جهانی قدس، کتابخانه های عمومی استان قم نیز با فعالیت های فرهنگی متنوع در حوزه کودک و نوجوان، همدردی خود را با کودکان مظلوم غزه نشان دادند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم، همزمان با روز جهانی قدس، کتابخانه های عمومی استان قم نیز با فعالیت های فرهنگی متنوع در حوزه کودک و نوجوان، همدردی خود را با کودکان مظلوم غزه نشان دادند.
کتابخانه عمومی امام صادق (ع)؛ شعرخوانی از کتاب هدهدسفید
ویژه برنامه گرامیداشت روز قدس و محکوم کردن جنایات رژیم صهیونیستی با حضور تعدادی از اعضای کودک و نوجوان کتابخانه عمومی امام صادق (ع) برگزار شد. در این مراسم، کودکان و نوجوانان تصاویر مرتبط با فلسطین را رنگ آمیزی کردند و به شعارنویسی علیه رژیم غاصب پرداختند. همچنین شعرخوانی برای کودکان غزه از روی کتاب جدید هدهد سفید  و برگزاری نمایشگاه کتاب با موضوع روز قدس از دیگر برنامه های کتابخانه در ایام بود.

دورهمی اعضای نوجوان کتابخانه با خوانش کتاب «یک تکه زمین کوچک»
دورهمی این هفته اعضای نوجوان کتابخانه عمومی الزهرا با جمع خوانی و  معرفی کتاب «یک تکه زمین کوچک» نوشته الیزابت لرد که داستان زندگی پسر ۱۳ ساله فلسطینی را در شهر رام‌الله روایت می کند اختصاص داشت. مسابقه رنگ آمیزی تصاویر مرتبط با روز قدس و فلسطین و برگزاری نمایشگاه کتاب نیز از دیگر برنامه های این کتابخانه بود. 


مسابقه رنگ آمیزی با موضوع کودکان غزه در کتابخانه عمومی امام علی (ع)
کتابخانه عمومی امام علی (ع) نیز علاوه بر معرفی کتابهای مرتبط با روز جهانی قدس، مسابقه رنگ آمیزی ویژه کودکان با موضوع مظلومیت غزه و جنایات رژیم صهیونیستی برگزار کرد.

کتابخانه عمومی شهید چمران سلفچگان؛ برگزاری مسابقه دلنوشته ای برای کودکان مظلوم غزه
ساخت پرچم فلسطین توسط اعضای فعال کتابخانه، قرائت دلنوشته و شعر در حمایت از مظلومیت کودکان غزه و شرکت اعضای کتابخانه همراه با کتابدار در راهپیمایی روز قدس نیز از فعالیت های کتابخانه عمومی شهید چمران سلفچگان به این مناسبت بوده است.

خوانش سوره تین و مسابقه رنگ آمیزی در کتابخانه عمومی شهدای نوبهار
کتابخنه عمومی شهدای نوبهار نیز فعالیت های فرهنگی خود را با تمرکز بر کودکان انجام داده و ضمن نمایشگاه کتاب به مناسبت روز قدس، به برگزاری مسابقه رنگ آمیزی و خوانش و تدبر در سوره تین پرداخته است.

ساخت موشک با پرچم فلسطین در روز کاردستی کتابخانه مرکزی قم
اعضای بخش کودک کتابخانه مرکزی قم در روز ساخت کاردستی خود، به مناسبت روز جهانی قدس، موشک هایی با طرح پرچم فلسطین را ساختند.