فهرست

تازه‌ترين اخبار

در بازدید استاندار قم از کتابخانه عمومی مریم عنوان شد؛

رفع مظلومیت کتابخانه های عمومی استان قم با رویکرد خدمت به مردم

در پی مطرح شدن مشکل سیستم سرمایش کتابخانه عمومی مریم در جلسه روز گذشته انجمن کتابخانه های عمومی استان، استاندار قم از این کتابخانه بازدید کرد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم، در پی جلسه روز گذشته انجمن کتابخانه های عمومی استان و مطرح شدن مشکل سیستم سرمایش کتابخانه عمومی مریم، محمد آقامیری، استاندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی استان به همراه اسماعیل حسینی مقدم، معاون فرهنگی، اجتماعی و زیارت استانداری و مهدی توکلیان، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان روز پنجشنبه 24 خرداد از کتابخانه عمومی مریم بازدید کرد.

نماینده عالی دولت در استان قم در این دیدار ضمن بازدید از بخش های مختلف کودک و‌ نوجوان، کلاس آموزشی، مخزن و سالن های مطالعه، با اعضای این کتابخانه و کانون ادبی کتابخانه مریم دیدار و گفتگو کرد.

رییس انجمن کتابخانه‌های عمومی استان در پایان این دیدار گفت: متاسفانه کتابخانه عمومی در استان قم کمی مظلوم واقع شده و این مظلومیت از این جهت است که شهروندان و به خصوص دانش آموزان به دنبال فضای مناسب جهت مطالعه هستند اما شرایط جهت مطالعه محیا نیست؛ چرا که مطالعه نیازمند آرامش فکری و روحی و فضایی بدون اختلال است.

وی همچنین ابراز داشت: این بازدید به جهت حل مشکل سرمایش کتابخانه عمومی مریم انجام شد که به زودی و با برآورد قیمت سیستم سرمایشی، منابع مالی لازم را تامین خواهیم کرد؛ همچنین از همین حالا باید پیگیری لازم جهت سیستم گرمایش نیز انجام شود.

آقامیری با اشاره به اهمیت کتابخانه عمومی مریم در جهت ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در منطقه آذر تاکید کرد: این کتابخانه از چند جهت اهمیت دارد؛ اول از این جهت که در منطقه نسبتا کم برخوردار واقع شده است، دوم به جهت کیفیت ساخت کتابخانه و سوم امکانات خوبی که واقف محترم، علی گیوه چیان در این مجموعه فراهم کرده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: این منطقه از نظر بستر دانش آموزی و دانشجویی، ظرفیت بالایی دارد و از همین جهت باید تمامی تجهیزات لازم برای کتابخانه عمومی مریم فراهم شده و کتابخانه از همه ابعاد آماده استفاده کاربران باشد.