فهرست

تازه‌ترين اخبار

مطالبه رئیس ستاد کنگره ملی شهدای استان قم در فاصله سه سال تا کنگره آینده؛

شهر «سرآمد شهادت و سرافرازی» کتابخانه تخصصی دفاع مقدس ندارد!

سردار محسن موحدی، رئیس ستاد کنگره ملی شهدای استان قم در دیدار با مدیرکل کتابخانه های عمومی استان خواستار هم افزایی دستگاه های فرهنگی و اجرایی استان در جهت ایجاد کتابخانه تخصصی دفاع مقدس شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم، سردار محسن موحدی، رئیس ستاد کنگره ملی شهدای استان قم با مهدی توکلیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قم دیدار و گفتگو کرد. 
سردار موحدی در این دیدار گفت: اولین کنگره ملی شهدای استان در سال 1372، دومین آن در سال 1401 که به این منظور طی دیداری از بیانات و رهنمود های رهبر معظم انقلاب بهره مند شدیم و سومین کنگره نیز در سال 1406 برگزار خواهد شد وی در ادامه افزود: در مدت زمان باقی مانده تا کنگره شهدای سال 1406، در تلاش هستیم تا بستر و زیرساخت های مناسب جهت گسترش و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت را در استان به کمک دستگاه های اجرایی ایجاد کنیم. 
رئیس ستاد کنگره ملی شهدای استان قم همچنین تصریح کرد: یکی از نیاز ها و خلا های شناسایی شده در حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، ایجاد کتابخانه تخصصی دفاع مقدس جهت استفاده پژوهشگران این حوزه، جوانان، پیشکسوتان دفاع مقدس و خانواده های ایثارگران و با هدف کاهش فاصله بین نسلی و آشنایی بیشتر نسل جدید با رشادت ها و فداکاری های رزمندگان دفاع مقدس است. 
وی تاکید کرد: در حال حاضر استان قم دارای دو مجموعه نیمه فعال در اداره کل بنیاد شهید و امورایثارگران استان قم و اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان است که از طریق هم افزایی این دو مجموعه و همکاری های اداره کل کتابخانه های عمومی استان می توان کتابخانه ای عمومی با بخش ویژه تخصصی دفاع مقدس در اختیار شهروندان قمی ایجاد کرد. 
موحدی در پایان خاطرنشان کرد: ایجاد کتابخانه تخصصی دفاع مقدس استان قم نیازمند همکاری و هم افزایی همه دستگاه های اجرایی استان، سازمان ها و نهادهای فرهنگی و دانشگاه‌های استان است که امیدواریم با احیای این ظرفیت، گامی در مسیر توسعه و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و همچنین انس بیشتر نسل جدید با ارزشها و رشادت های هشت سال دفاع مقدس برداریم.

در این دیدار مدیر کل کتابخانه های عمومی استان نیز بر فعالیت کتابخانه عمومی با رویکرد آموزشی ،تربیتی و اجتماعی نهاد و احیای ارزشهای دفاع مقدس و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت با محوریت کتاب و در بستر کتابخانه های عمومی تاکید کرد.