فهرست

تازه‌ترين اخبار

در آیین رونمایی از مجموعه کتاب «شعر و مثل، قند و عسل» عنوان شد؛

اهمیت حفظ و ترویج ضرب المثل ها در روز زبان فارسی

به میزبانی کتابخانه عمومی آیت الله خامنه ای (مدظله العالی) و با همکاری انتشارات کتابک، مراسم رونمایی از مجموعه کتاب «شعر و مثل، قند و عسل» با حضور محمد مهاجرانی، نویسنده کتاب برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم، همزمان با دهه کرامت و با همکاری کتابخانه عمومی آیت الله خامنه ای (مدظله العالی) و  انتشارات کتابک،  مراسم رونمایی از مجموعه کتاب «شعر و مثل، قند و عسل» با حضور محمد مهاجرانی، نویسنده کتاب؛ محمد حسین قاسمی، ناشر؛ مهدی توکلیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی و جمعی از دانش آموزان در محل سالن غدیر کتابخانه عمومی آیت الله خامنه ای (مدظله العالی) برگزار می شود.
دیدن مخاطبین کتاب هایم، خستگی ام را از بین می برد
محمد مهاجرانی، نویسنده کتاب در این مراسم گفت: نزدیک ۲۵ سال است که در کار نوشتن و سرودن شعر برای کودکان و خردسالان هستم و شیرین ترین لحظه های زندگی من زمانی است که میخوام بیتی برای یک شعر یا جمله ای برای یک داستان بنویسم و زمانی که لذت مخاطبانم را میبینم همه خستگی ام از بین می رود.
وی همچنین افزود: کتاب دیگری نوشته ام با عنوان «عسل مثل یه قصه» نیز دیگر کتاب است که چهل و چهار ضرب‌المثل معروف را انتخاب کرده‌ و برای استفاده‌ی هر کدام از آن‌ها داستانی کوتاه وآموزنده، آورده ایم.

تقدیر از ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی توسط انتشارات کتابک

مهدی توکلیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قم در این مراسم گفت: اردیبهشت بهشتی است و در دهه کرامت هستیم و امروز شاهد کرامت کریمانه دوستانم در نشر کتابک هستیم که از این انتشارات به جهت فعالیت های خود در ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی تشکر می‌کنیم.
وی در ادامه افزود: امروز روز بزرگداشت فردوسی و ادبیات و زبان فارسی است و خوشحالیم که در این روز شاهد مراسمی هستیم که در آن از کتابی رونمایی می شود که در جهت حفظ ضرب المثل های فارسی و آموختن انها به کودکان و نوجوانان نوشته شده است.
این مراسم همچنین با اجرای ویژه بابا مثل و بی بی مثل همراه بود که ضمن آموزش ضرب المثل های مختلف، هدایای ویژه ای را نیز به دانش  آموزان حاضر در مراسم اهدا کردند.