فهرست

تازه‌ترين اخبار

همزمان با سالروز تاسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور؛

میز مرجع مجازی در کتابخانه‌های عمومی استان قم راه‌اندازی شد

همزمان با سالروز تاسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، میز مرجع مجازی با هدف تسهیل دسترسی مراجعه‌کنندگان و پژوهشگران و تامین منابع اطلاعاتی معتبر در کتابخانه‌های عمومی منتخب استان قم راه‌اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان قم، میز مرجع مجازی با هدف تسهیل دسترسی مراجعه‌کنندگان و پژوهشگران به کتابخانه‌های عمومی و تامین منابع اطلاعاتی معتبر از پایگاه‌های اطلاعاتی داخلی و خارجی همزمان با سالروز تاسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی در کتابخانه‌های عمومی منتخب استان راه‌اندازی شد.
در این طرح امکان جستجو و دریافت منابع اطلاعاتی فارسی و لاتین و همچنین ارائه مشاوره اطلاعاتی و راهنمایی کاربران در دستیابی به اطلاعات ارائه خواهد شد. همچنین در این طرح امکان جستجو در بیش از 125 میلیون رکورد منبع دیجیتالی شامل مقالات، کتب الکترونیک، پایان‌نامه، طرح پژوهشی، استانداردهای صنعتی، پروانه‌های ثبت اختراع، مقالات کنفرانسی و .... از 1800 پایگاه اطلاعاتی مشترک و معتبر وجود دارد.
کتابخانه عمومی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای و کتابخانه عمومی یادگار امام در استان قم، به عنوان کتابخانه‌های منتخب آماده ارائه خدمت می‌باشند. اعضاء کتابخانه‌های عمومی می‌توانند منابع مورد نیاز خود را در پایگاه تأمین منابع علمی مگاپیپیر به نشانی اینترنتی https://megapaper.ir  جستجو کرده و سپس از طریق ایمیل، تماس تلفنی و صفحه ارتباطی در اینستاگرام با کتابخانه‌های منتخب تماس گرفته و منبع درخواستی را سفارش و از طریق پست الکترونیک دریافت نماید.
لیست راه‌های تماس با کتابخانه‌های منتخب در استان قم به شرح ذیل است:
نام کتابخانه شماره تماس پست الکترونیکی نام کاربری اینستاگرام
آیت‌الله خامنه‌ای(مدظله العالی) 37702309 reference.qom@gmail.com @khamenei.lib
یادگار امام 32705282 Yadegar.reference@gmail.com @yadegar_library