فهرست

اخبار برگزيده

مشارکت تعدادی از نویسندگان قمی در پویش اهدای کتاب، اهدای دانایی؛

با اهدای کتاب، در گسترش بذر آگاهی شریک باشیم

در راستای پویش اهدای کتاب، اهدای دانایی. جمعی از نویسندگان قمی با حضور در کتابخانه در حال تکمیل مرکزی قم، ضمن بازدید از این کتابخانه، کتاب های خود را به مجموعه این کتابخانه اهدا کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم، جمعی از نویسندگان قمی با حضور در کتابخانه عمومی مرکزی قم و بازدید از امکانات این کتابخانه، با اهدای تعدادی از کتاب های خود در پویش اهدای کتاب، اهدای دانایی شرکت کردند. در این بازدید، لعیا اعتمادی، معصومه میرابوطالبی و فاطمه بختیاری از بخش های مختلف کتابخانه مرکزی قم بازدید کردند.
معصومه میرابوطالبی، نویسنده حوزه کودک و نوجوان و عضو هیئت مدیره انجمن ادبی داستان جمعه که کتاب هایی همچون «مثل یک بوم سفید»، «از باغها به بعد»، «اژدهای دماوند»، «آن سوی دریای مردگان»، «پروفسور فوفو»، «هندوانه خوشحال»، «شهر من»، «عروسی درِ قوری»، «سفر دانه‌ای» و «جوجه های آفتاب پرست» را منتشر کرده است، در حاشیه این بازدید گفت: بذر گلها نمی‌توانند یک جا بمانند. آنها به زنبورها، باد و پرندگان نیاز دارند تا سفر کنند و جهان را پر از گل کنند. کتابها هم میتوانند بذر آگاهی را پخش کنند، دست به دست بشوند و در ذهنها رشد کنند. با اهدای کتاب ما هم در گسترش بذر آگاهی شریک میشویم.
این نویسنده جوان همچنین ادامه داد: از همه مردم قم دعوت می کنم که کتاب های خود را به کتابخانه مرکزی قم اهدا کنند چرا که  کتابخانه جایی است که مطمئن هستید مشتاقان کتاب آنجا هستند و این گلها را با خودشان به همه جا میبرند.
میرابوطالبی پیرامون کتابخانه مرکزی قم نیز افزود: کتابخانه خانه ای است متفاوت با بقیه خانه ها، جایی که بچه ها و بزرگترها می توانند با حضور در آن هیجانات، لذت ها و سفر های زیادی را تجربه کنند.
همچنین لعیا اعتمادی نویسنده کتاب کودک و نوجوان و کارشناس کتاب پیرامون پویش اهدای کتاب گفت:  در خانه ی بیش تر ما آدم ها کتاب های وجود دارد که بارها آن ها را خوانده ایم و دیگر از خواندن آن ها لذت نمی بریم پس چه خوب است که این کتاب ها را به کتابخانه ها اهدا کنیم تا آدم های که مانند ما عاشق کتاب هستند از خواندن آن ها لذت ببرند.
نویسنده کتاب خواب عجیب اضافه کرد: فکر می کنم کتابخانه مرکزی قم می تواند نقش مهمی در تربیت نسل آینده ایفا کند و خانواده ها را در تربیت کودکان و نوجوانانی خلاق و کتاب دوست یاری کند.
فاطمه بختیاری داستان نویس حوزه کودک و نوجوانان که تاکنون بیش از 50 کتاب در این حوزه از او منتشر شده است نیز پس از بازدید از کتابخانه مرکزی قم گفت: به نظر من کتابخانه مرکز تولد بزرگی، فهم و دانایی است و دوستی با کتاب و کتابخانه به خصوص برای کودکان و نوجوانان، بسیار اهمیت دارد و آینده روشنی را برای آنها خواهد ساخت.