فهرست

در آستانه عید نوروز؛

پویش «کتاب قدیمی تو، دوست جدید من» برگزار می شود

در آستانه عید نوروز، پویش «کتاب قدیمی تو، دوست جدید من» با هدف اهدای کتاب های خوانده شده به کتابخانه های عمومی و اشتراک حس خوب خواندن با دیگران برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم، در آستانه عید نوروز، به همت اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم، پویش «کتاب قدیمی تو، دوست جدید من» با هدف اهدای کتاب های خوانده شده به کتابخانه های عمومی و اشتراک حس خوب خواندن با دیگران برگزار می شود.
مهدی توکلیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قم با اشاره به اجرای این پویش در آستانه عید نوروز و همزمان ماه مبارک رمضان گفت: یکی از روش های مجموعه سازی در کتابخانه های عمومی، اهدای کتاب است که هدف آن گسترش مشارکت همگانی در حمایت از کتابخانه‌های عمومی، تقویت مخازن و به روزرسانی کتب است.
وی افزود: با توجه به انجام «خانه تکانی» به عنوان یکی از آیین های نوروزی ایرانیان، در این پویش از مردم فرهنگ دوست قم دعوت می شود تا کتاب های قدیمی و خوانده شده خود را به کتابخانه عمومی محل زندگی خود اهدا کرده و دیگران را نیز در لذت خواندن آن کتاب سهیم کنند.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قم تاکید کرد: مشارکت مردم در این پویش و همکاری نهادها و مراکز فرهنگی- مذهبی در اطلاع رسانی و گسترش پیام این پویش، می تواند باعث ارتقاء سطح فرهنگ مطالعه و افزایش آگاهی شود.
وی در پایان خاطر نشان کرد: از هیئت ها، مساجد و حسینیه ها دعوت می شود تا ضمن اطلاع رسانی این پویش به عموم مردم در شب های ماه مبارک رمضان، کتاب های اهدا شده از سوی مردم را از طریق تماس با شماره تلفن 02537758757 به کتابخانه های عمومی استان اهدا کنند.