بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 259808
تعداد بازديد کنندگان سايت: 234931796 تعداد بازديد زيرپورتال: 271596 اين زيرپورتال امروز: 260 سایت در امروز: 31870 اين صفحه امروز: 172
نشست کتابخوان در کتابخانه امام علی ع

کارگاه آموزش نقاشی و رنگ آمیزی در کتابخانه امام علی ع

نشست کتابخوانی  و زنگ مطالعه در کتابخانه امام علی ع

آشنایی با کتابهای مرجع درکارگاه آموزش کتابخانه امام علی (ع)

جمع خوانی توسط اعضای کتابخانه امام علی(ع)

بازدید دانش آموزان و زنگ مطالعه به میزبانی کتابخانه امام علی (ع)

نشست کتاب‌خوان به میزبانی کتابخانه امام علی ع
1398/1/22 پنجشنبه توسط کتابداران کتابخانه امام علی(ع) انجام شد؛ معرفی 19 عنوان کتاب همراه با برنامه های آموزشی و ترویجی فرهنگی توسط کتابداران کتابخانه عمومی امام علی(ع)؛ 19 عنوان کتاب همراه با برنامه های آموزشی و ترویجی فرهنگی در قالب های متنوع برپا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم، 10نفر از اعضاء کتابخانه امام علی(ع) به معرفی کتابهای خوانده شده خود در نشست کتاب‌خوان پرداختند.
 

در این نشست، نازنین فرش بیک با معرفی کتاب «ما با هم دوستیم» نوشته علی محمدپور؛ نرگس جهاندیده با معرفی کتاب «پسر کرم به دوش و خندق بلا» نوشته نرگس آبیار؛ فاطمه سروری با معرفی کتاب «پهلوانان کوچک» نوشته نورالهدی طباطبایی؛ غزاله محمدی با معرفی کتاب «شاه چراغ برادر حضرت فاطمه معصومه (س)» نوشته سید محمد مهاجرانی؛ معصومه محمدی با معرفی کتاب«پی پر یاد می گیرد که عصبانی نشود» ترجمه حسین فتاحی؛ .محمدرضا احمدی با معرفی کتاب «مادرم متشکرم» نوشته غلامرضا حیدری ابهری؛ معصومه احمدی با معرفی کتاب «من و پنگوئنم» نوشته کلر ژوبرت؛ زینب حسینی ثابت با معرفی کتاب «باباهای مهربان» نوشته شیوا سلامت؛ ریحانه سرداری با معرفی کتاب «خدا و قصه هایش» نوشته غلامرضا حیدری ابهری؛ زهرا تقی لو با معرفی کتاب «سمیه سلام الله علیها» نوشته ابوالفضل هادی منش و ریحانه فتحی با معرفی کتاب «پسری پشت پنجره» نوشته جوی کوالی؛ تجربیات مطالعاتی خود را با یکدیگر به اشتراک گذاشتند.
 

دومین نشست کتاب‌خوان بهاره
 

دراین نشست پنج نفر از اعضاء به معرفی کتاب پرداختند:
 

ریحانه سرداری کتاب «سفره پر برکت» نوشته هیئت تحریریه نشر براق؛ ستایش بیات کتاب «ستاره پر نور» نوشته ابوالفضل هادی منش؛ زهرا تقی لو کتاب «حضرت فاطمه معصومه» تدوین توسط واحد پژوهش و انتشارات مسجد جمکران؛ محدثه حیدری کتاب «امام علی و پرنده» نوشته نوری ایجادی؛ معصومه احمدی کتاب «در بیمارستان» نوشته حبس استاکهم را معرفی کردند.
 

گفتنی است این دو نشست به همت طیبه قربانی رضوان و معصومه بداقی برپا شد.
 

بازدید مهد کودک آل طاها و مدرسه شهید حسین فهمیده
 

همزمان با نخستین ماه فصل بهار، 20 نفر از نونهالان مهد کودک «آل طه ها» و دانش آموزان مدرسه «شهید حسین فهمیده» از کتابخانه امام علی (ع) و بخش‌های مختلف آن بازدید کردند.
 

 در این بازدید مسئول کتابخانه ضمن برگزاری مسابقه رنگ آمیزی برای نونهالان از کتاب «چرا مامانم رو دوست دارم» نوشته هارپر کولینز قصه گویی کرد. سپس هر یک از کودکان با شنیدن این قصه، علت علاقه خود به مادرانشان را بیان کردند که بخش جذاب این نشست برای آنها بود.
 

همچنین معصومه بداقی از دانش آموزان بازدیدکننده خواست درباره موضوعات موردعلاقه خود صحبت کنند. وی سپس آنان را به سمت کتاب های موردنظرشان هدایت کرد. در ادامه بازدیدکنندگان ساعاتی را به مطالعه کتاب پرداختند.

 

کارگاه اندیشه فلسفه ورزی
 

  در این کارگاه که به همت طیبه قربانی رضوان، با هدف تقویت تفکر خلاق در کودکان برگزار شد. داستان «گلرت» با موضوع خشم از کتاب «داستان هایی برای فکر کردن» نوشته رابرت فیشر برای اعضاء خوانده شد. سپس نشست پرسش و پاسخ همراه با ارائه راهکارها و پیشنهادات درباره مدیریت خشم و هیجان و خلاصه گویی از داستان تشکیل شد.  

نشست جمع خوانی
 

در این نشست، مسئول کتابخانه ضمن معرفی کتاب «مسجد مقدس جمکران تجلیگاه صاحب الزمان (عج)» نوشته جعفر میرعظیمی از اعضا خواست از بخش های مختلف کتاب جمع خوانی کنند و پرسش ها و دیدگاه های خود را در زمینه مهدویت، انتظار و ظهور مطرح کنند.
 

کارگاه آموزش آشنایی با کتب مرجع

در این کارگاه، معصومه بداقی با معرفی کتاب «یادگیری بچه ها از همه چیز از همه جا: حیوانات، پرندگان و بچه هایشان» ترجمه پریسا همایون روز، اعضا را با نام حیوانات مختلف و محل زنگی آنها  آشنا کرد. وی سپس گفت: با استفاده از فرهنگنامه ها و کتاب های مرجع می توانیم آگاهی و اطلاعات بیشتری درباره موضوعات متنوع دریافت کنیم.

کارگاه آموزش نقاشی

 

در این کارگاه، کتابدار بخش کودک، نقاشی به شیوه ساده را با موضوع طبیعت به کودکان آموزش داد. در کارگاه نقاشی کودکان علاوه بر آشنایی با فواید طبیعت پاکیزه و سالم برای انسان ها به بیان خاطرات خود از حضور در طبیعت در کنار خانواده هایشان پرداختند.

بيشتر