بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 259800
تعداد بازديد کنندگان سايت: 234931482 تعداد بازديد زيرپورتال: 271588 اين زيرپورتال امروز: 252 سایت در امروز: 31556 اين صفحه امروز: 164
نشست روخوانی

کارگاه بازی، کاردستی و نقاشی

اجرای نمایش عروسکی و طنز

نشست جمع خوانی
1398/1/25 يكشنبه تشکیل نشست های کتابخوانی با حضور اعضاء کتابخانه علامه امینی نشست های کتابخوانی با حضور اعضاء کتابخانه عمومی علامه امینی تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم، نشست بلندخوانی و روخوانی از فصل اول کتابِ «شکار فرازمینی‌ها در زیرزمین» نوشته‌ی ژانین تسون به همت زهرا آقایی، مسئول بخش کودک و نوجوان کتابخانه علامه امینی انجام شد.
 

پس از این روخوانی،  اعضا به جمع خوانی از کتاب پرداختند. سپس با تقسیم اعضا به دو گروه، زهرا آقایی از آنان خواست درباره موجودات فرازمینی و فضایی با استفاده از کتب مرجع، تحقیق کنند و اطلاعات خود را بر روی کاغذ با ذکر منبع بیان کنند که در پایان به برترین ها کارت امتیاز تعلق گرفت.

گفتنی است این کتاب، به تازگی از سوی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در بخش تازه‌های کتاب کتابخانه ارسال شده است.
 

دومین نشست جمع خوانی

در دومین نشست، اعضا به پیشنهاد مسئول بخش کودک و نوجوان کتابخانه از قصه‌ی «گرگ و مرد حکیم» از کتابِ «قصه های محبوب بچه‌های جهان» جمع خوانی کردند.
 

کارگاه آموزش کاردستی
 

در این کارگاه زهرا آقایی، به آموزش ساخت کاردستی با موضوع اوریگامی «پروانه» و «گربه» پرداخت و درباره هر یک، به طور مختصر برای آشنایی کودکان صحبت کرد.
 

بلندخوانی و جمع‌خوانی و نقاشی و رنگ آمیزی
 

در این نشست، مسئول بخش کودک و نوجوان از کتابِ «مجموعه قصه‌های شیرین از زندگی معصومین علیهم السلام» نوشته‌ی مسلم ناصری خوانش کرد. در پایان اعضا ضمن جمع خوانی از داستان‌ها، بر اساس محتوای آن، برداشت‌های ذهنی خود را  بر روی کاغد نقاشی پیاده کردند که در پایان به برترین آثار کارت امتیاز اختصاص یافت.
 

اجرای نمایش عروسکی و زنگ بازی با هدف معرفی کتاب
 

در این نشست هنری، نمایش عروسکی قصه‌ی «گاو حصیری» برگرفته از کتاب «آی قصه، قصه، قصه» نوشته‌ِی زهره پریرخ توسط گروه نمایش اجرا شد.
 

یادآور می شود مسئول بخش کودک و نوجوان به عنوان قصه‌گو و راوی این نمایش به ایفای نقش پرداخت.
 

 در پایان نیز معصومه و ریحانه شوندی به مناسبت اعیاد شعبانیه، نمایش طنزی به زبان شیرین آذری ویژه کودکان را اجرا کردند. سپس انواع بازی‌های فکری در اختیار اعضای کودک بر اساس گروه سنی آنها قرار گرفت.

بيشتر