بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 259726
تعداد بازديد کنندگان سايت: 234928721 تعداد بازديد زيرپورتال: 271511 اين زيرپورتال امروز: 175 سایت در امروز: 28795 اين صفحه امروز: 90
نشست کانون ادبی بزرگسالان در کتابخانه مریم

قصه گویی و روخوانی همراه با بازی کودکان با اسباب بازی ها در کتابخانه مریم

شاهنامه خوانی در کتابخانه مریم
1397/11/7 يكشنبه با حضور کودکان و نوجوانان انجام شد؛ معرفی 14 عنوان کتاب در کتابخانه مریم با حضور کودکان و نوجوانان، 14 عنوان کتاب در کتابخانه عمومی مریم معرفی و بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم، کتابخانه مریم میزبان پیش دبستانی «کانون مریم» شد.

در این نشست، فاطمه سقازاده، کتابدار کتابخانه مریم از کتاب «بچه ها و ادب امام» نوشته مرتضی امین و همچنین کتاب کتابخوان ماه با عنوان «عصر طلایی دایناسورها» برای کودکان روخوانی و قصه گویی کرد. در ادامه نیز نشست پرسش و پاسخ برگزار شد.
 

پس از نشست کتابخوانی، کودکان به بازی با اسباب بازی های مورد علاقه خود پرداختند.
 

شاهنامه خوانی
 

در این نشست، زهره محمدی، مسئول کتابخانه از زندگی حکیم ابوالقاسم فردوسی، شاعر حماسی ایران و سراینده شاهنامه و ویژگی های هنری آن سخن گفت. وی سپس «مجموعه داستان های شاهنامه» اثر محمدرضا یوسفی ویژه کودک و نوجوان معرفی را کرد. پس از آن برخی از داستان های شاهنامه توسط اعضا جمع خوانی شد.

نشست کانون ادبی
 

در آغاز این نشست، هر یک از هنرجویان جوان به معرفی کتاب های «بادبادک باز» نوشته خالد حسینی؛ «هزار خورشید تابان» نوشته خالد حسینی؛ «کوری» نوشته ژوزه ساراماگو؛ «دشمن عزیز» نوشته جین وبستر؛ «سه سوت جادویی» نوشته  احمد اکبرپور؛ «رعنا» نوشته مژگان شیخی؛ «شبهای بی ستاره» نوشته مرضیه نفری؛ «آدم برفی» نوشته هانس کریستین اندرسن؛ «ته خیار» نوشته هوشنگ مرادی کرمانی؛ «شاه بی شین» نوشته مزینانی پرداختند و نظرات خود را درباره آن بیان کردند.
 

سپس فاطمه نفری، مدرس این کارگاه در ادامه بررسی اسطوره ها و مشاهیر ایران زمین، به معرفی و خوانش بخش هایی از شاهنامۀ فردوسی پرداخت و تفاوت بین اسطوره و افسانه را بیان کرد.

بيشتر