بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 887493
تعداد بازديد کنندگان سايت: 294510393 تعداد بازديد زيرپورتال: 1337799 اين زيرپورتال امروز: 484 سایت در امروز: 16392 اين صفحه امروز: 50
1399/5/21 سه‌شنبه با حضور کارشناسان روابط عمومی برگزار شد؛ نشست «هم‌اندیشی اداره ‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل نهاد با ادارات کل کتابخانه‌های عمومی‌ استان‌ها» مهدی توکلیان مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در نشست مجازی با مدیران ادارات کل استانی نهاد، ضمن تبیین برخی نکات و مباحث مطرح در حوزه فعالیت‌های روابط عمومی در نهاد، به تشریح برخی از طرح‌ها و فعالیت‌های در دست اجرا در این حوزه پرداخت.
به گزارش روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، نشست «هم‌اندیشی اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل نهاد با ادارات کل کتابخانه‌های عمومی‌ استان‌ها»، دوشنبه ۲۰ مرداد، با حضور مهدی توکلیان مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل نهاد، لیلی هاشمی، مدیرکل فناوری اطلاعات نهاد، محمدهادی ناصری طاهری، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان تهران، کارکنان اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل نهاد و همچنین مدیران کل کتابخانه‌های عمومی استان‌ها و کارشناسان روابط عمومی این ادارات، به صورت مجازی و از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد.

در این نشست مهدی توکلیان ضمن تبریک ولادت حضرت موسی‌بن جعفر(ع) طی سخنانی از زحمات ۵ ساله محمدهادی ناصری طاهری تقدیر کرد و اقدمات وی را در این اداره کل زمینه‌ساز بسیاری از فعالیت‌ها و اقدامات بعدی در این حوزه برشمرد. 
توکلیان در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر ضرورت تکمیل بانک اطلاعاتی نهاد به عنوان سرمایه‌ای مهم، آن را در راستای شبکه‌سازی منسجم برای اطلاع‌رسانی مناسب از فعالیت‌های نهاد و کتابخانه‌ها عنوان کرد.

مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل نهاد همچنین به ادامه انتشار ماهنامه داخلی «کتاب‌خوان» در این اداره کل اشاره کرد و وجود آن را برای ایجاد ارتباط بهتر با جامعه نخبگان، اندیشمندان، مدیران و تصمیم‌سازان تأثیرگذار دانست و خبر از سرگیری انتشار این ماهنامه به صورت مجازی داد. 

وی در ادامه ضمن تبریک روز خبرنگار گفت: نخستین دوره جشنواره «کتاب‌خوان و رسانه» در آخرین سال قرن با موافقت دبیرکل نهاد برگزار خواهد شد. تفاوت این جشنواره با جشنواره‌های مشابه این است که با محوریت «کتاب‌خوانی، کتابخانه‌های عمومی و کتابداران» است.

توکلیان با اشاره به دیگر ویژگی‌های این جشنواره عنوان کرد: معمولا جشنواره‌های مطبوعاتی بیشتر شامل آثار تولید شده در مطبوعات مکتوب و خبرگزاری‌های برخط بودند، اما در این دوره تلاش شده که با همکاری و تلاش معاونین و مدیران کل ستادی و استانی این جشنواره با مشارکت صداوسیما مراکز استانی و آثار تولیدی آنها در موضوعات جشنواره برگزار شود. بخش ویژه وبلاگ نویسی نیز از دیگر بخش‌های این جشنواره خواهد بود که آثار کتابداران عزیز سراسر کشور که آثاری را در وبلاگ‌های خود منتشر می‌کنند نیز در این جشنواره شرکت داده می‌شود.

مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل نهاد ادامه داد: در این دوره آثاری که در بازه زمانی ۱۷ مرداد ماه تا ۱۷ اسفندماه که سالروز تاسیس نهاد است تولید شده‌اند می‌توانند شرکت کنند و بنا داریم مراسم اختتامیه و تقدیر از فعالان عرصه رسانه را به مناسبت سالگرد تاسیس نهاد برگزار کنیم. همچنین کتابخانه‌ای که به تازگی به نام مرحوم روح‌الله رجایی از فعالان عرصه رسانه در شرق تهران نامگذاری شده، به عنوان دبیرخانه این جشنواره انتخاب شده است. امیدواریم این حرکت باعث شود ادارات ما در استان‌های مختلف یک همراهی و همدلی بیشتر و بهتر از گذشته را با رسانه‌های استانی برقرار کنند.

در ادامه این نشست محمدهادی ناصری طاهری مدیرکل کتابخانه های عمومی استان تهران نیز ضمن تبریک ولادت حضرت موسی‌بن جعفر(ع) و اعیاد دهه کرامت و ضمن تقدیر از همکاران فعال در حوزه روابط عمومی در ستاد و استان‌های مختلف، عنوان کرد: بدون شک فعالان حوزه روابط عمومی یکی از زحمتکش‌ترین افراد در نهاد هستند؛ افرادی که مسئولیت انعکاس تمام فعالیت‌ها و زحماتی که در نهاد کشیده می‌شود بر عهده آنها است، اما معمولا به واسطه نوع کار در حوزه روابط عمومی، کمتر دیده می‌شوند و کمتر از آنها یاد می‌شود.

در ادامه این مراسم مدیران کل استانی و همکاران روابط عمومی در ارتباط ویدئویی به بیان نکاتی در حوزه فعالیت‌های خود پرداختند.

همچنین در انتهای این مراسم از فعالیت‌ها و خدمات ۵ ساله محمدهادی ناصری طاهری در اداره کل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی نهاد تقدیر شد.