بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 155651
تعداد بازديد کنندگان سايت: 226595019 تعداد بازديد زيرپورتال: 161381 اين زيرپورتال امروز: 576 سایت در امروز: 43678 اين صفحه امروز: 490
حضور زهرا جوادی دانا کتابدار کتابخانه یادگار امام در بین کودکان

خانواده کتابخوان و نمونه در کتابخانه یادگار امام

جام باشگاه کتابخوانی در کتابخانه یادگارامام

زیباسازی بیرون کتابخانه یادگار امام

اهدای کتاب به کتابخانه یادگار امام

حضور کتابدار کتابخانه یادگار امام در جمع نوجوانان

بازدید کودکان از کتابخانه یادگار امام

تقدیر از خانوداه کتابخوان و نمونه

بازدید دانش آموزان از کتابخانه یادگار امام ره

نقد کتاب با حضور زهرا عبدی نویسنده کودک  ونوجوان در کتابخانه یادگار امام(ره)

نشست کتاب خوان ویژه بزرگسالان در کتابخانه یادگار امام (ره)

نشست کتاب خوان ویژه نوجوانان

شاداب سازی کتابخانه یادگار امام
1397/9/10 شنبه به میزبانی کتابخانه یادگار امام (ره) صورت گرفت؛ برگزاری 4 نشست مطالعاتی همراه با معرفی 32 عنوان کتاب به میزبانی کتابخانه یادگار امام (ره)، چهار نشست مطالعاتی همراه با معرفی 32 عنوان کتاب در قالب نقد کتاب، نشست کتاب خوان و... برپا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم، معرفی و بررسی آثار زهرا عبدی با حضور وی و شماری از علاقمندان در کتابخانه یادگار امام(ره) برگزار شد.
 

محدثه رنجبرشیرازی، مسئول کتابخانه و برگزارکننده این نشست بیان کرد: کتابهای «یک دوست مهربان»، «روز مسابقه»، «ربات کوچولو»، «از قصه های من و بابا» از آثار زهرا عبدی، توسط نوجوانان مورد نقد قرار گرفت.
 

سپس زهرا عبدی، نویسنده کودک و نوجوان اظهار داشت: این آثار داستانی شامل عناصری همچون پیرنگ، شخصیت، معنا، روایت و زاویه دید می باشد که در کتاب «یک دوست مهربان» درون مایه آن عصاره مفهومی داستان است و اغلب، آن را از عناصر بنیادی ادبیات داستانی می‌دانند. وی گفت: مفهوم یا ایده محوری داستان همان عنصر وحدت‌ بخش است و مقدمه چینی نیز به معنای خلق موقعیت های اولیه در داستان است که دراین مرحله صحنه پردازی به شیوه‌های گوناگونی همراه با شخصیت ها و کشمکش ها  طراحی می‌شود.
 

 نویسنده کودک و نوجوان در ادامه اظهار داشت:  مهم‌ترین نكته برای خوب نوشتن، وجود جوهر نویسندگی و آموزش های لازم و تمرین بسیار است و استعداد و توانایی افراد و علاقمندی آنان نیز به پیشرفت در این مسیر کمک می کند. وی در پایان پیشنهاد کرد: شرکت در مسابقات داستانی نیز از عوامل اثربخش در نگارش یک داستان خوب به شمار می رود.
 

ششمین نشست کتاب خوان ویژه بزرگسالان
 

در این نشست که به همت عذراسادات حکیم، کتابدار کتابخانه تشکیل شد، 14 نفر به معرفی کتاب پرداختند :
 

سمانه کرمی با معرفی کتاب «به  قطره ای از دریا» نوشته اکبر حمید زاده؛ زهره محمدی زاد با معرفی کتاب «یادت باشد» نوشته محمد رسول ملا حسنی؛ ملیحه کرمی با معرفی کتاب «سری که درد ... می کند» نوشته مهدی شجاعی؛ بهجت الملوک گرامیان با معرفی کتاب «شنام»؛ نوشته کیانوش گلزار؛ انسیه هدایتی با معرفی «پلو خورش» نوشته مرادی کرمانی؛ زهره هدایتی با معرفی کتاب «دختر آسیابان» نوشته مارگارت دیکینسن؛ منصوره برجی با معرفی کتاب «رازهایی در مورد مردان» نوشته باربارا دی انجلس؛ فاطمه غزاله با معرفی کتاب «روضه  های استاد فاطمی نیا» از فاطمی نیا؛ فاطمه خدایی با معرفی کتاب «بامداد خمار» نوشته فتانه حاج سید جوادی؛ معصومه حسینی وفا با معرفی «ملت عشق» نوشته علی الیف شافاک؛ سکینه ترکانی با معرفی «کارد زدن به گوجه فرنگی» نوشته آسیه جوادی؛ کوثر جوادی با معرفی کتاب «شالیزه» نوشته شهره وکیلی؛ زهرا اسماعیلی با معرفی کتاب «رازهایی در باره زنان» نوشته باربارا دی آنجلس؛ نسرین اسدیان با معرفی کتاب «کتاب و کتاب خوانی» نوشته مقام معظم رهبری؛ تجربیات مطالعاتی خود را با دیگر دوستانشان به اشتراک گذاشتند.

هشتمین نشست کتاب خوان ویژه کودک و نوجوان با حضور دانش آموزان مدرسه شهید فیاض بخش
 

در آغاز این نشست کتاب «هیچ کس جرئتش را ندارد» از کتاب های طرح کتابخوان آبان ماه توسط مسئول کتابخانه معرفی شد. سپس 9 نفر از کودکان و نوجوانان به معرفی کتاب پرداختند:
 

سید علیرضا نوربخش با معرفی کتاب «هیچ کس جرئتش را ندارد» نوشته حمید رضا شاه آبادی؛ محمد سلیمان با معرفی کتاب «شگفتی» نوشته آر.جی. پالاسیو؛ محمد بهزاد با معرفی کتاب «جایی که کوه بوسه می زند» نوشته گریس لین؛ سجاد ایزد پور با معرفی کتاب «زندگی نویسندگان» نوشته از کاتلین کرول؛ مجتبی طالب علم با معرفی کتاب «زنگ تفریح نیکولا» نوشته سامپه گوسینی؛ علی کاظمی با معرفی کتاب «قتل در سیرک» نوشته از تانیا لند من؛ سید علی حسینی با معرفی کتاب «موشی که شاه شد» نوشته ویلی فرمان؛ محمد مخبریان با معرفی کتاب «رامونا و مادرش» نوشته بورلی کلی بری؛ محمد طالب علم با معرفی کتاب «رامونا و پدرش» نوشته بورلی کلی بری؛ تجربیات مطالعاتی خود را با دوستانشان به اشتراک گذاشتند.
 

معرفی کتاب در نخستین نشست جام باشگاه های کتاب خوانی
 

نخستین نشست جام باشگاه های کتابخوانی با حضور 8 نفر از اعضای نوجوان و فعال کتابخانه تشکیل شد. در آغاز این جلسه توجیهی، حکیم درباره اهداف و برنامه های کاربردی این جام همچون آشنایی با فروشگاه های کتاب، خرید و انتخاب کتاب و اهمیت آن برای نوجوانان توضیحاتی را ارائه داد. وی سپس از آنان خواست تا کتاب های خوانده شده خود را معرفی و چکیده ای از آن را نیز بیان کنند.
 

در جام باشگاه کتابخوانی آثار دارن شان با عناوین «شکارچیان غروب» توسط مبین اسدیان؛ «دستیار یک شبح» توسط محمد مهدی علیخانی؛ «پسران سرنوشت» توسط امیرحسن احسانی؛ «آزمون های مرگ» توسط علی کاظمی و «شاهزاده اشباح» توسط امیر علی مرادی معرفی شد.

این کتاب یک مجموعه چند جلدی به نام قصه های سرزمین اشباح است که مورد علاقه گروه سنی نوجوان می باشد.
 

در پایان هریک از ارائه دهندگان ضمن امانت دهی کتاب های خوانده شده به یکدیگر، نام های متفاوتی را نیز برای باشگاه انتخاب کردند.

 

گفتنی است حضور زهرا جوادی دانا از دیگر کتابداران این کتابخانه در مدرسه «قدس» و اطلاع رسانی در خصوص ثبت نام ثبت نام رایگان، تقدیر از خانواده های فعال و کتابخوان و برگزیدگان هشتمین جشنواره رضوی و همچنین زهرا موحدی از اعضا مدال آور در ورزش ژیمناستیک، شاداب سازی و زیباسازی فضای کتابخانه و بازدید مدارس «فیاض بخش»، «سید احمد خمینی»، «هدی»، «عترت و قرآن»، «حسنییه کودک» همراه با مجله خوانی، شعرخوانی و همینطور اهدای کتاب به کتابخانه توسط زهرا حاجی زاده از برنامه های فرهنگی این کتابخانه در هفته کتاب بود.

بيشتر