بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 155595
تعداد بازديد کنندگان سايت: 226594623 تعداد بازديد زيرپورتال: 161324 اين زيرپورتال امروز: 519 سایت در امروز: 43282 اين صفحه امروز: 434
تقدیراز مسئول نمونه کتابخانه مریم و کتابخوانان برتر

بازدید مدرسه قدس از کتابخانه مریم

توضیح کتابدار کتابخانه مریم به بازدیدکنندگان درباره خدمات کتابخانه های عمومی

قصه گویی برای کودکان توسط کتابدار کتابخانه مریم

شاداب سازی کتابخانه مریم

بازی با اسباب بازی ها

بازدید مدرسه ناصر دیوان از کتابخانه مریم

نقد کتاب بی تابی آرزوها نوشته فاطمه نفری در کتابخانه مریم

نشست کتابخوان به میزبانی کتابخانه مریم
1397/9/8 پنجشنبه حال خوش خواندن در کتابخانه مریم با حضور مراجعه کنندگان کتابخانه عمومی مریم با انجام ویژه برنامه های متنوع فرهنگی همچون، نشست های کتاب خوان، نقد کتاب، اجرای نمایش عروسکی، قصه گویی و شعرخوانی و حضور درمدارس و ... حال خوش خواندن را در مخاطبین خود به وجود آورد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم، کتابخانه مریم میزبان 6 نفر از ارائه کنندگان در نشست کتاب خوان شد.

 

در این نشست، فهیمه عبداللهی با معرفی کتاب «شگفتی های باستانی ایران» نوشته‌ سیلوی دروم؛ نرگس موقاری با معرفی کتاب «شیطان در کمینگاه» نوشته نعمت الله صالحی حاجی آبادی؛ منا سقایتی با معرفی کتاب «سه قطره خون» نوشته‌ صادق هدایت؛ زهرا احمدی با معرفی کتاب «درختان ممنوعه» نوشته‌ داستایوفسکی؛ فاطمه حسین داد با معرفی کتاب «هیچ کس جراتش را ندارد» نوشته‌ حمیدرضا شاه بادی؛ لیلا فتاحی با معرفی کتاب «ابرهای خاکستری» نوشته‌  مریم ابراهیمی؛ تجربیات مطالعاتی خود را با دیگر دوستانشان به اشتراک گذاشتند.

نشست کتاب خوان در مدرسه شرافت
 

در این نشست، طیبه کمالی با معرفی کتاب «پسرک فلافل فروش» نوشته‌ گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی؛ مبینا رمضان اعتدالی با معرفی کتاب «یادت باشد» نوشته محمدرسول ملا حسنی؛ محدثه احمدی با معرفی کتاب «قصه های امیرعلی3» نوشته‌ امیرعلی نبویان؛ سهیلا علیشاه با معرفی کتاب «بخشدار14 ساله» نوشته‌ طیبه کیانی؛ سیده مائده حسینی با معرفی کتاب «از کدام سو» نوشته‌ نرجس شکوریان فرد؛ نرگس بنی هاشمی با معرفی کتاب «بچه های قالی باف خانه» نوشته‌  هوشنگ مرادی کرمانیی؛ فاطمه کتابی با معرفی کتاب «کلت 45» نوشته‌ حسام الدین مطهری؛  تجربیات مطالعاتی خود را با دیگر دوستانشان به اشتراک گذاشتند.

 

نقد کتاب «بی تابی آرزوها» نوشته فاطمه نفری

 

نقد کتاب «بی تابی آرزوها» نوشته فاطمه نفری با حضور شماری از علاقمندان تشکیل شد. در این نشست، نقاط قوت داستان همچون قلم روان و صریح، شخصیت پردازی و فضاسازی مناسب به همراه ایجاد صحنه هایی خوب و پرهیجان و همذات پنداری آن با شخصیت نوجوان و همچنین عنصر تعلیق مورد بررسی قرار گرفت و نقاط ضعف داستان همانند عدم استفاده از شبکه های مجازی در عصر امروز، نبود باورپذیری در داستان و .... نیز توسط اعضا بیان شد.
 

برنامه های متنوع فرهنگی از دوربین مدیرکتابخانه مریم

 

زهره محمدی، مسئول کتابخانه گفت: در هفته کتاب و کتابخوانی 287 نفربه صورت رایگان عضو کتابخانه شدند و برای کودکان نیز برنامه های شعرخوانی و بازی با اسباب بازی ها برگزار شد. وی سپس به نمایشگاه موضوعی کتاب و اهدای 62 نسخه کتاب به عنوان نذر فرهنگی به کتابخانه و همینطور نمایشگاه هنری از آثار ماندگار هنرمندان نامی ایران و جهان اشاره کرد و افزود: شاداب سازی فضای کتابخانه و حضور کتابداران در پیش دبستانی های «مائده»، «سبحان» و «عرفان» و همچنین مهدکودک های «معراج»، «ریحانه» و «رها» همراه با بازی و سرگرمی با اسباب بازی ها و قصه گویی به همراه اجرای نمایش عروسکی از فعالیت های این کتابخانه بود.

 

محمدی اظهار داشت: با بهره مندی از کارگاه کتاب، کودک اندیشه ورزی در مهدها و پیش دبستانی ها، سری کارت های گیاهان در اختیار کودکان قرار داده شد و با ادبیاتی کودکانه درباره گیاهان و چگونگی دسته بندی آنها به عنوان میوه ها و سبزیجات توضیحاتی به آنان ارائه شد. در ادامه کودکان با یادگیری آموزش ها، به تقسیم بندی گیاهان پرداختند.

 

این مسئول نمونه و برگزیده استانی بیان کرد: کتاب های «ای ...همچین» نوشته پیتر رینولدز، «شنگال» نوشته کیو مکلیر و «دنیا چقدر بزرگ است» توسط کتابداران در جمع کودکان قصه گویی شد و در پایان این گروه سنی دیدگاه های خود را درباره پیام داستان با یکدیگر به اشتراک گذاشتند. وی در پایان گفت: مدارس «ناصر دیوان»، «قدس»، «میرزایی» و دانشجویان آموزش ابتدایی تربیت معلم حضرت معصومه از کتابخانه و بخش های مختلف آن بازدید کردند و با خدمات و فعالیت های آن آشنا شدند.

گفتنی است این برنامه ها به صورت گروهی و توسط کتابداران کتابخانه مریم صورت گرفته است.

بيشتر