بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 155673
تعداد بازديد کنندگان سايت: 226595221 تعداد بازديد زيرپورتال: 161403 اين زيرپورتال امروز: 598 سایت در امروز: 43880 اين صفحه امروز: 512
نمایشگاه نقاشی از آثار کودکان در کتابخانه امام خمینی شهر قنوات

نشست کتابخوان در کتابخانه امام خمینی قنوات

فضاسازی کتابخانه امام خمینی شهر قنوات

توضیح خدمات کتابخانه های عمومی و معرفی فرهنگنامه توسط مسئول کتابخانه امام خمینی شهر قنوات

مسابقه نقاشی و رنگ آمیزی به میزبانی کتابخانه امام خمینی شهر قنوات

بازدیدکنندگان از کتابخانه امام خمینی شهر قنوات
1397/9/8 پنجشنبه حضور فعال دانش آموزان و اعضای کتابخوان در کتابخانه امام خمینی(ره) کتابخانه عمومی امام خمینی(ره) شهر قنوات در هفته کتاب و کتابخوانی شاهد حضور فعال دانش آموزان و اعضای کتابخوان در کتابخانه بود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم، مریم فروزان یکتا، مسئول کتابخانه امام خمینی شهر قنوات در بازدید دبستان اشرفی اصفهانی، با ارائه توضیحاتی کامل درباره انواع کتابخانه ها و خدمات و بخش های مختلف آن، کتابهای داستان، تاریخی ،افسانه ای، علمی و ... را به دانش آموزان معرفی کرد.

 

وی در ادامه برای آشنایی کودکان با تنوع زیستی منحصر به‌ فرد در ایران به معرفی کتاب «فرهنگ نامه حیات وحش ایران» پرداخت. این کتاب، دانش آموزان را با گونه‌های جانوری و زیستگاه‌ های حیات‌ وحش ایران آشنا می کند. در ادامه دربازه زمانی 40 دقیقه ای، دبستانی ها به مطالعه این کتاب مرجع پرداختند و پس از آن نشست پرسش و پاسخ برگزار شد که در پایان به برندگان جوایزی به رسم یادبود اهدا شد.

 

نشست کتاب خوان در کتابخانه
 

 در این نشست، 5 نفر از اعضا به معرفی کتاب پرداختند:
 

محمد مهدی احمدی با معرفی کتاب «پسرک فلافل فروش» نوشته‌ی گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی؛ مهدی سعادت کاظمی با معرفی کتاب «نوبت عاشقی» نوشته‌ی رضا بابایی؛ علیرضا طاهری نژاد با معرفی کتاب «زنگ سلامتی» نوشته‌ جنین ام . دیمارزو و؛ علیرضا ده پرور با معرفی کتاب «سنگ سلام» نوشته‌ محمدرضا بایرامی؛ میثم عبودی با معرفی کتاب «دانش آموز و اخلاق معاشرت» نوشته‌ جواد محدثی؛ تجربیات مطالعاتی خود را با دیگر دوستانشان به اشتراک گذاشتند.
 

معرفی کتاب «یادت باشد»
 

در این نشست، کتاب «یادت باشد» نوشتۀ رسول ملا حسنی با حضور شماری از اعضا کتابخانه و با هدف ترویج سبک زندگی درست برگزار شد. فروزان یکتا به روایت داستان زندگی شهید مدافع حرم حمید سیاهکالی مرادی و مباحث داستان گونه و عاشقانۀ این کتاب که با زبان ساده و شیرین روایت شده، اشاره کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز فرموده اند: باید داستان زندگی این قهرمانان در تاریخ ثبت شود، باید آن را دید باید آن را فهمید، کتابی که می شود ساعتها با آن خندید و روزها با آن اشک ریخت .
 

دورهمی کودکان عضو کتابخانه و برپایی نمایشگاه کتاب
 

در این دورهمی دوستانه، کودکان به رنگ آمیزی و نقاشی های مرتبط با کتاب، کتابخوانی و کتابدار پرداختند. در پایان به بهترین آثار، هدایایی تقدیم شد و نمایشگاهی از این آثار برپا گردید.
 

برگزاری نمایشگاه کتاب
 

گفتنی است با هدف گسترش فرهنگ مطالعه، نمایشگاه کتاب به مدت 10 روز در معرض دید عموم به نمایش گذاشته شد.

بيشتر