بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 816755
تعداد بازديد کنندگان سايت: 268673175 تعداد بازديد زيرپورتال: 859091 اين زيرپورتال امروز: 1617 سایت در امروز: 41523 اين صفحه امروز: 1526
1398/11/3 پنجشنبه با محوریت کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور؛ پویش مردمی «سیستان و بلوچستان را دریابیم» آغاز به‌کار کرد در ادامه مسئولیت و فعالیت‌های اجتماعی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در یاری رسانی به مردم آسیب دیده کشور از بلایای طبیعی، پویش مردمی «سیستان و بلوچستان را دریابیم» با محوریت کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور آغاز به‌کار کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، در روزهایی که مردم کشور سوگوار عروج ملکوتی سردار پرافتخار اسلام، حاج قاسم سلیمانی و ضایعه دردناک از دست دادن جمعی از هموطنان عزیزمان در حادثه کرمان و سانحه هوایی هستیم، بخشی از جنوب استان کم‌برخوردار سیستان و بلوچستان نیز درگیر بحران سیل شده‌اند که با وارد آمدن آسیب و خسارت‌های بسیار به زمین‌های کشاورزی، منازل مسکونی و زندگی مردم نجیب و آرام این خطّه، غم و اندوه مردم را صدچندان کرده است.

بر این اساس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در ادامه مسئولیت فعالیت‌های اجتماعی و همراهی مردم نوع‌دوست و پرمهر ایران که همواره نشان داده‌اند که در سختی‌ها و ناملایمات، کنار یکدیگر بوده‌اند، اقدام به راه‌اندازی پویش مردمی «سیستان و بلوچستان را دریابیم» کرده است.
 

در این پویش مردمی کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور به عنوان پایگاه‌های دریافت کمک‌های مردمی شامل کلیه اقلام ضروری و مورد نیاز اعم از پوشاک، کفش، پتو، چراغ نفتی، لوازم بهداشتی، کنسرو، آب معدنی، خوراکی، اسباب‌بازی، کتاب، لوازم‌التحریر و... تعیین شده‌اند تا با جمع‌آوری و ارسال این اقلام، گامی کوچک در جهت تامین نیازهای مردم آسیب‌دیده سیستان و بلوچستان برداشته شود.
 

گفتنی است نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در جهت مسئولیت‌ها و فعالیت‌های اجتماعی خود، از سال ۱۳۹۶ به امدادرسانی به مردم زلزله‌زده در مناطق غرب کشور وارد شد و در ادامه در واقعه سیل ویرانگر فروردین ماه سال جاری طی دو مرحله در فصل بهار طرح «بهار مهربانی» و در فصل پاییز و بازگشایی مدارس طرح «مهربانی در مهر» ویژه جمع آوری اقلام فرهنگی و کتاب برای کودکان مناطق سیل زده را اجرا کرد. همچنین این اقدام در ماه مبارک رمضان نیز با عنوان «بهار مهربانی در بهار قرآن» ادامه یافت.
 

همچنین پس از هجوم اشرار و به آتش کشیدن کتابخانه عمومی تفکر شهریار استان تهران، راه‌اندازی پویش «بیایید کتابخانه را دوباره با هم بسازیم» که به جمع آوری کتاب و اقلام فرهنگی برای بازسازی این کتابخانه، از دیگر اقدامات نهاد کتابخانه های عمومی کشور در این زمینه بوده است.

بيشتر