بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 483656
تعداد بازديد کنندگان سايت: 249470644 تعداد بازديد زيرپورتال: 508468 اين زيرپورتال امروز: 366 سایت در امروز: 38865 اين صفحه امروز: 276
1398/4/20 پنجشنبه برنامه های متنوع فرهنگی به میزبانی کتابخانه ریحانه النبی به میزبانی کتابخانه عمومی ریحانه النبی، برنامه های متنوع فرهنگی با حضور کودکان و نوجوانان صورت گرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم، فريده فتحي زاده، مدرس و حافظ قرآن کریم به آموزش حفظ 10 آیه از سوره مبارکه بقره پرداخت.
 

این مدرس و حافظ قرآن کریم ضمن ارائه نكات اخلاقي و امر به معروف، شیوه روانخوانی و تجوید را به نوجوانان آموخت.
 

كارگاه آموزش بافتني ویژه اعضا
 

با هدف معرفی کتابخانه عمومی و خدمات مرتبط با آن، کارگاه آموزشی مقدماتی و پایه بافتنی به مربيگري حوا حسيني ویژه بانوان خانه دار برگزار شد.
 

در این کارگاه حوا حسینی از بافتنی به عنوان یک هنر و مشاغل خانگی یاد کرد و گفت: استفاده از ابزار ساده و آشنایی با وسایل این حرفه ذوقی، از موارد ابتدایی کار به شمار می رود. وی سپس به شیوه بکارگیری کاموا و طناب بر روی انگشتان دست و ردیفها اشاره کرد.
 

كارگاه مشاوره فرزندپروري
 

در این کارگاه، سمانه لاجوردی، روانشناس و مشاور پايگاه سلامت اجتماعي، نكات تربيتي مهمی را در زمينه تشويق و تنبيه فرزندان به مادران ارائه کرد. وی گفت: برخی تشویق ها بدون هدف انجام می شود و گاهی در تنبیه ها نیز زیاده روی صورت می گیرد که هر دوی آنها اشتباه و جبران ناپذیر است.
 

كارگاه آموزشی كار با نمد
 

فاطمه ميرزايي، مدرس این کارگاه پس از ارائه نمونه کارِ انواع نمدها و لوازم مورد نياز آن، اين هنر اصیل و سنتی را با آموزش دوختی ساده آغاز کرد.
 

كارگاه آموزش نقاشي و كاردستي
 

با هدف غنی سازی اوقات فراغت كودكان و نوجوانان، کارگاه آموزش نقاشی و رنگ آمیزی به مربیگری فاطمه میرزایی در كتابخانه به عنوان محيطي شاد و جذاب برگزار شد. در نخستین کارگاه، این مربی ضمن ترسیم چهره افراد، حالتهاي مختلف آنان همچون شادی، خشم و ... را همراه با آموزش نكات اخلاقي بیان کرد.
 

شعرخواني از كتاب فاطمه و فاطمه به مناسبت ميلاد حضرت فاطمه معصومه(س)
 

در این نشست، نرگس قائم پناه، پس از توضیحاتی درباره زندگی حضرت فاطمه معصومه(س) و ثواب زیارت آن بانوی گرامی، از  كتاب «فاطمه و فاطمه» سروده سيدمحمد مهاجراني(از منابع کودک نهمین جشنواره رضوي) شعرخوانی کرد. در ادامه هر یک از کودکان، شعرهای مورد علاقه خود را برای یکدیگر خواندند. 
 

بازنمایی كتابهاي شايسته خواندن و مزين به تقريظ مقام معظم رهبري
 

طاهره اصغری، كتابهاي اين نمايشگاه را به همراه معرفي اجمالي از كتاب و متن تقريظ در معرض ديد مراجعان به كتابخانه قرار داد که با استقبال خوب مراجعه کنندگان همراه بود.

بيشتر