بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 483660
تعداد بازديد کنندگان سايت: 249471800 تعداد بازديد زيرپورتال: 508472 اين زيرپورتال امروز: 370 سایت در امروز: 40021 اين صفحه امروز: 280

1398/4/16 يكشنبه جلسات فرهنگی و هنری با حضور اعضای کتابخانه الزهرا(س) جلسات فرهنگی ـ هنری و آموزشی با حضور اعضای کتابخانه الزهرا(س) و با موضوعات مورد علاقه آنان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی قم؛ نشست جمع خوانی و روخوانی به همت زهره آقایی، کتابدار بخش کودک و نوجوان کتابخانه الزهرا (س) تشکیل شد.

پس از روخوانی از کتاب «راز آن بوی شگفت» نوشته فریبا کلهر(از منابع نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی ویژه نوجوانان) توسط زهره آقایی، مطهره علیمحمدی از اعضای فعال کتابخانه نیز همراه با دیگر شرکت کنندگان به جمع خوانی از این کتاب پرداختند.

زنگ اسباب بازی در بخش کودک و نوجواندر این زنگ، زهره آقایی از کودکان خواست با تشکیل حلقه ای همراه با پرتاپ توپ به یکدیگر و کارتهای بازی، شعرخوانی کنند. سپس نشست پرسش و پاسخ و همچنین بازی با  اسباب بازی های مورد علاقه این گروه سنی انجام شد.

 

جلسه آموزش حفظ قرآن تا بهشت

 

فاطمه مرادی، مربی این جلسه، درباره جزء30 قرآن و مفاهیم سوره ها و همچنین داستان ها و معانی آن توضیحاتی را ارائه کرد. در پایان حفظ قرآن و آموزش روخوانی آن به اعضا داده شد.
 

 

کارگاه آموزش نقاشی با مداد رنگی و پاستل

 

فاطمه سیدی، مربی این کارگاه در آغاز درباره انواع ابزار نقاشی و کاربرد آن صحبت کرد. سپس توسط این مربی، هنرجویان کودک، تعیین سطح شدند.

 

جشن میلاد حضرت معصومه(س) همراه با آموزش سبک زندگی

 

در این جشن که با آموزش سبک زندگی معصومین به ویژه حضرت فاطمه معصومه (س) همراه بود، درخصوص رفتار نیکو و مهربانی در کلام، مطالبی بیان گردید.

 

گفتنی است شعرخوانی، مولودی خوانی و اجرای نمایش طنز و استعدادیابی از جمله برنامه های شاد و مهیج این جشن بود.

 

نشست دورهمی کتاب

 

در این نشست، رخساره محمدی، کتابدار بخش کودک و نوجوان با معرفی کتاب «تیمور و چاله جادو» نوشته شاهرخ گیوا، از اعضا خواست از این کتاب بلندخوانی کنند و دیدگاه های خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارند.  

 

کارگاه آموزش عروسک سازی و نمد دوزی

 

در نخستین کارگاهِ آموزشی، ضمن ارائه نمونه کارهای عروسکی، در مورد وسایل مورد نیاز و همچنین چگونگی طراحی و دوخت یک دامن به عنوان لباس عروسک و ساخت آموزش داده شد.  
 

در کارگاه نمد دوزی نیز، زهرا رحیمی، وسایل و تجهیزات مورد نیاز کار با نمد را برای هنرجویان معرفی کرد تا با این هنر، هر چه بیشتر آشنا شوند.

بيشتر