بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 648945
تعداد بازديد کنندگان سايت: 258940918 تعداد بازديد زيرپورتال: 681859 اين زيرپورتال امروز: 489 سایت در امروز: 38707 اين صفحه امروز: 388

1398/4/13 پنجشنبه نشست های ادبی و آموزشی در کتابخانه امام صادق (ع) فرهنگیان به میزبانی کتابخانه عمومی امام صادق (ع) فرهنگیان، نشست های ادبی و آموزشی با حضور جمعی از اعضاء کتاب‌خوان تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم؛ نشست جمع خوانی و بررسی کتابِ «راز آن بوی شگفت» نوشته فریبا کلهر از منابع نهمین جشنواره رضوی با حضور شماری از نوجوانان و به همت حکیمه عابدینی، مسئول امام صادق(ع) فرهنگیان برپا شد.

   

نشست قصه گویی و شعرخوانی
 

در این نشست، سعیده سلطانی طالع، کتابدار کتابخانه امام صادق(ع) فرهنگیان از کتاب «فاطمه و فاطمه» سروده محمد مهاجرانی از منابع نهمین جشنواره رضوی قصه گویی و شعرخوانی کرد. سپس کودکان برخی از شعرهای مورد علاقه خود را با یکدیگر همخوانی کردند.

نشست روخوانی و بلندخوانی
 

در این نشست، سعیده سلطانی طالع، از داستان «عاقبت بد گویی به مردم» برگرفته از کتاب «امام رضا (ع)» نوشته زهرا عبدی از منابع نهمین جشنواره رضوی قصه روخوانی کرد. سپس هر یک از اعضا به بلندخوانی از داستان های مورد علاقه خود پرداختند و نتیجه آن را با یکدیگر به اشتراک گذاشتند.
 

نشست مشاعره
 

در نخستین نشست مشاعره، حکیمه عابدینی از نوجوانان خواست در آغاز، اشعار شعرای مورد علاقه خود را بخوانند و سپس با یکدیگر به مشاعره بپردازند. وی دقت و تمرکز و علاقه و آشنایی با ادبیات را از عوامل موفق در یادگیری مشاعره دانست.

                                           

شاهنامه خوانی 
 

در اولین نشست شاهنامه خوانی که توسط حکیمه عابدینی تشکیل گردید، امیررضا پرواز، عضو کتابخانه امام صادق(ع) فرهنگیان، ضمن خوانش زندگینامه حکیم ابوالقاسم فردوسی، اطلاعاتی درباره جریان های سیاسی آن دوران، سبک شعری و ادبی این شاعر پرآوزه و پارسی گوی ایرانی ارئه داد. در ادامه داستان «زال و سیمرغ» خوانده شد.
 

کارگاه آموزش کاردستی
 

در کارگاه کاردستی اوریگامی، سعیده سلطانی طالع با بهره مندی از اُریگامی «هنر کاغذ و تا» ساخت اشکال هندسی را مرحله به مرحله آموزش داد.

بيشتر