بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 377217
تعداد بازديد کنندگان سايت: 242582838 تعداد بازديد زيرپورتال: 395435 اين زيرپورتال امروز: 414 سایت در امروز: 6292 اين صفحه امروز: 330
1398/4/4 سه‌شنبه مدیرکل کتابخانه های عمومی قم؛ برگزاری 700 برنامه فرهنگی برای تابستان سال جاری در کتابخانه های عمومی حجت الاسلام و المسلمین امیر عطالله جباری، مدیرکل کتابخانه های عمومی قم در دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان قم بیان کرد: 700 برنامه فرهنگی برای تابستان سال جاری در کتابخانه های عمومی با هماهنگی ستاد اوقات فراغت با حضور خانواده ها برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم، حجت الاسلام و المسلمین امیر عطالله جباری، مدیرکل کتابخانه های عمومی قم در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان قم که در سال جلسات معاونت استانداری برگزار شد، با تاکید بر ضرورت گسترش فرهنگ کتابخوانی بیان کرد: آحاد مردم و مسئولین باید به سمت و سوی ایجاد عادت به مطالعه مفید حرکت کنند زیرا توسعه فرهنگ کتابخوانی، بسیاری از معضلات و آسیب های اجتماعی را درمان می کند.
 

مدیرکل کتابخانه های عمومی اظهار داشت: کتابخانه های عمومی استان قم، تمهیدات لازم را برای حضور جوانان و نوجوانان با اجرای ویژه برنامه های متنوع فرهنگی و ایجاد فضایی شاد و پویا فراهم کرده است.
 

حجت الاسلام والمسلمین جباری بیان کرد: کتابخانه های عمومی علاوه بر خدمات کتابخانه ای همچون امانت کتاب، ثبت نام، برنامه های فرهنگی نیز، نظیر کارگاه های نویسندگی خلاق، نشست های شعرخوانی، قصه گوئی، جمع خوانی و نمایشنامه خوانی را همراه با حضور نویسندگان کودک و نوجوان و بزرگسال در کانون های ادبی دارند.
 

وی افزود: 700 برنامه برای تابستان سال جاری در کتابخانه های سطح شهر قم با هماهنگی ستاد اوقات فراغت برگزار می شود که به اطلاع مردم خواهد رسید.
 

مدیرکل کتابخانه های عمومی قم اظهار داشت: مایه مباهات و خرسندی است که کتابخانه ها با استقبال حداکثری مردم برای شرکت در برنامه های فرهنگی مواجه است که علت این علاقمندی، توجه به نیاز مراجعان در فضای کتاب و کتابخوانی می باشد که برنامه های بسیاری را برای آن طراحی کرده ایم.
 

حجت الاسلام والمسلمین جباری گفت: در جهت توسعه فرهنگ مطالعه، گام های مثبتی در قالب تفاهم نامه با مراکز علمی و آموزشی و فرهنگی از جمله آموزش و پرورش منعقد شده است که اهم آن، طرح خواندن و با هم بخوانیم برای نوسوادان نهضت سوادآموزی است که با استقبال خوبی همراه بوده، به گونه ای که در کتابخانه ها، کتاب هایی ویژه این عزیزان با همکاری نهضت تهیه شده است.
 

مدیرکل کتابخانه های عمومی قم بیان کرد: راه اندازی کتابخانه سیار و استفاده از فضاهای بدون استفاده در روستاها دو رویکرد مهم برای ترویج کتاب در مناطق محروم و روستایی است؛ در حال حاضر در قم، کتابخانه سیار نداریم اما با اهتمام اداره کل کتابخانه ها و با تامین تجهیزات در سطح مناطق کم برخوردار، از امکانات کتابخانه سیار برای سهولت دسترسی این شهروندان به منابع دلخواه و گسترش کتابخوانی اقدام می کنیم.
 

حجت الاسلام والمسلمین جباری در مورد جشنواره رضوی تصریح کرد: تقدیر و تجلیل از برگزیدگان در اختتامیه جشنواره رضوی در دو سطح «کشوری» و «استانی» و همچنین کتابخانه ای همراه با هدایای نقدی برگزار می شود تا افراد بیشتری بتوانند در جشنواره حضور داشته باشند.
 

وی ادامه داد: برای جشنواره رضوی،200 هزار صفحه از کتاب های جشنواره در مدت 45 روز برای نابینایان در قم تولید و به سراسر کشور ارسال شد.
 

مدیرکل کتابخانه های عمومی قم در مورد روند پیشرفت کتابخانه عمومی شهدای نوبهار نیز اظهار داشت: این کتابخانه به تازگی احداث شده و در مرحله تجهیز است که 400 میلیون تومان اعتبار آن از تهران گرفته شده؛ ضمن آنکه از تولید کننده های داخلی خریداری شده و متاسفانه به دلیل مواجه با گرانی ها و افزایش قیمت ها، برای تکمیل تجهیزات و راه اندازی پروژه به 300 میلیون تومان دیگر نیاز داریم.
 

حجت الاسلام والمسلمین جباری بیان کرد: استانداری و معاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی، مبلغ 270 میلیون تومان در راستای تجهیز کتابخانه در مناطق کم برخوردار در نظر گرفت که 100 میلیون تومان آن تاکنون دریافت شده و با جذب کامل اعتبار به زودی به بهره برداری می رسد.

بيشتر