بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 325857
تعداد بازديد کنندگان سايت: 239196589 تعداد بازديد زيرپورتال: 340743 اين زيرپورتال امروز: 430 سایت در امروز: 29689 اين صفحه امروز: 354
نشست کتابخوان در کتابخانه الزهرا (س)

مسابقه ورزشی با حضور اعضای کودک و نوجوان کتابخانه الزهرا (س)

مراسم جشن در کتابخانه الزهرا (س)

زنگ بازی در کتابخانه الزهرا (س)

مراسم جشن و نشست های دورهمی با کتاب در کتابخانه الزهرا(س)

مسابقه های مذهبی و نشست های کتابخوانی در کتابخانه الزهرا (س)

نشست های پرسش و پاسخ با گردونه  در کتابخانه الزهرا (س)
1398/3/11 شنبه با حضور کودکان و نوجوانان صورت گرفت؛ نشست های مذهبی ورزشی با طعم کتاب در کتابخانه الزهرا(س) با حضور کودکان و نوجوانان، نشست های مذهبی ورزشی با طعم کتاب در کتابخانه الزهرا(س) تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم، به همت زهره آقایی، مسئول بخش کودک کتابخانه الزهرا(س)، نشست «با هم بخوانیم» با هدف درک معارف اهل بیت علیهم السلام در کتابخانه الزهرا (س) و با حضور شماری از علاقمندان تشکیل شد.
 

در این نشست، پس از معرفی کتاب «امام حسن(ع)» نوشته عاطفه محمدعلی، توسط زهره آقایی، اعضا از این کتاب جمع خوانی کردند و درباره آن با یکدیگر به بحث و گفتگو نشستند.
 

نشست امام شناسی همراه با مسابقه «از کی بپرسم؟»
 

در این نشست، زهره آقایی با بهره مندی از «کارت‌های امام شناسی» در آغاز توضیحاتی درباره معانی و القاب امامان معصوم علیهم السلام ارائه داد. سپس هر یک از شرکت کنندگان داستان هایی که از اهل بیت پیامبر خوانده بودند را با یکدیگر به اشتراک گذاشتند.

 

در ادامه، مسابقه «از کی بپرسم؟» با استفاده از این کارت ها برگزار شد. در این مسابقه افرادی که پاسخ صحیح به سوالات را بدهند به مرحله نهایی راه پیدا می کنند و به عنوان نفر برتر از آنان تقدیر می شود.
 

مفاهیم قرآنی
 

در این جلسه معنوی، زهره آقایی با بهره مندی از گردونه قرآنی، اطلاعات مختصری درخصوص 114سوره قرآن، همچون تعداد آیات، معنی لغوی و جزء های قرآن ارائه کرد. وی پس از چرخاندن گردونه، سوره ای را که به قید قرعه به نام هر یک از کودکان و نوجوانان ثبت می شد از آنان می پرسید و این گروه سنی در صورت پاسخ درست، به عنوان برنده انتخاب می شدند.
 

نشست کتاب خوان
 

در این نشست محنا تفرشی با معرفی کتاب «8قصه از امام جواد(ع)» نوشته حسین فتاحی؛ حنانه دیزجی با معرفی کتاب «کودک با هوش امام حسن علیه السلام» نوشته ابوالفضل هادی منش؛ محمدسجاد حیدری با معرفی کتاب «امام رضا (ع)» نوشته زهرا عبدی؛ علیرضا فخارزاده، محمدمهدی رمضانی و محمدرسول رمضانی با معرفی کتاب «فاطمه و فاطمه» سروده سیدمحمدمهاجرانی؛ علی اصغر علوی سعادتلو با معرفی کتاب «چرا او را حسن نامیدند» نوشته ابوالفضل هادی منش؛ تجربیات مطالعاتی خود را با یکدیگر به اشتراک گذاشتند.
 

مسابقه ورزشی حلقه هولاهوپ
 

در این مسابقه ورزشی، 3 نفر از اعضا که بیشترین دور حلقه را زدند؛ به عنوان برنده انتخاب و با اهدای یک حلقه «هولاهوپ» از آنان تقدیر شد. رخساره محمدی، کتابدار کتابخانه الزهرا(س) اظهار داشت: این بازی علاوه بر ایجاد فضایی شاد، باعث افزایش اعتماد به نفس و تمرکز و دقت نیز می شود.
 

جشن میلاد امام حسن مجتبی(ع)
 

در این آیین شاد و معنوی، زینب فخارزاده درباره زندگی امام حسن مجتبی (ع) و روش برخورد ایشان با مسائل مختلف برای حاضرین صحبت کرد. سپس توسط رخساره محمدی، نشست پرسش و پاسخ با موضوع کریم اهل بیت علیهم السلام برپا شد. وی همچنین کتاب«فرهنگ معین» و «ترجمه المیزان» و شیوه های استفاده از آن را برای علاقمندان توضیح داد.
 

زنگ بازی

در این زنگ، گروه های سنی مختلف با ایجاد حلقه هایی مدور به بازی با اسباب بازی ها و بازی های فکری و هیجانی مورد علاقه خود پرداختند.

بيشتر