بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 259815
تعداد بازديد کنندگان سايت: 234932573 تعداد بازديد زيرپورتال: 271603 اين زيرپورتال امروز: 267 سایت در امروز: 32647 اين صفحه امروز: 179
نقاشی از برخی از داستانهای کتب جشنواره رضوی در کتابخانه یادگار امام

جمع خوانی و قصه خوانی برای کودکان از کتابای جشنواره رضوی توسط کتابدار کتابخانه یادگار امام

نشست کانون ادبی و کتابخوان با موضوع جشنواره کتابخوانی رضوی

نمایشگاه موضوعی کتاب در کتابخانه یادگار امام

بازدید مدارس و بازی وشادی ددر کتابخانه یادگار امام

قصه گویی از کتاب جشنواره رضوی در کتابخانه یادگار امام
1398/2/22 يكشنبه به میزبانی کتابخانه یادگار امام (ره) صورت گرفت؛ نشست های معرفی کتب جشنواره رضوی همراه با کارگاه های آموزشی به میزبانی کتابخانه عمومی یادگار امام (ره)، نشست های معرفی کتب جشنواره رضوی همراه در قالب قصه گویی، جمع خوانی و کتاب خوان همراه با کارگاه های آموزشی برپا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم، دانش آموزان پیش دبستانی و دبستان دخترانه «قدس» از کتابخانه یادگار امام(ره) و بخش های مختلف آن بازدید کردند.
 

در این بازدید، محدثه رنجبر شیرازی و زهرا جوادی دانا به قصه گویی از کتاب «امام رضا (ع)» نوشته زهرا عبدی پرداختند پس از آن بازدیدکنندگان از برخی از داستان های این کتاب نقاشی کردند و ساعتی را به بازی و مطالعه گذراندند.
 

گفتنی است اجرای نمایش با لباس های محلی اقوام مختلف ایرانی همراه با گویش و لهجه های متفاوت، نمایشگاه موضوعی کتاب به و همچنین تبلیغ جشنواره رضوی به صورت الکترونیکی از دیگر برنامه های جانبی بود.

 

دومین نشست کتابخوان با هدف معرفی منابع جشنواره رضوی
 

در این نشست 5 نفر از نوجوانان به معرفی کتاب پرداختند:
 

1.حمیدرضا اصلانی با معرفی کتاب «راز آن بوی شگفت» نوشته فریبا کلهر؛ محمدحسن امیری با معرفی کتاب «امام رضا نوشته» زهرا عبدی؛ محمدصادق اسماعیلی با معرفی کتاب «با کبوترهای گنبد» احمد میرزاده؛ محمد بهزاد با معرفی کتاب «درختی که بال در اورد» نوشته مجید ملا محمدی؛ محمدباقر اسماعیلی با معرفی «هشت قصه از امام جواد» نوشته حسین فتاحی؛ تجربیات مطالعاتی خود از کتاب های نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی را با یکدیگر به اشتراک گذاشتند.
 

شاهنامه خوانی
 

در این نشست، نوجوانان عضو کتابخانه «نبرد رستم و سهراب» را و آنچه میان این دو گذشت را روایت کردند و پس از آن به ایفای نقش این پدر و پسر پرداختند.

کارگاه آموزشی طراحی پرسپکتیو
 

در این کارگاه، تکنیک پرسپکتیو که برای نمایش چندبُعدی بر روی صفحه ای طراحی می شود، آموزش داده شد. گفتنی است طراحی پرسپکتیو از انواع مختلفی همانند پرسپکتیو تک نقطه ای، پرسپکتیو دونقطه ای، پرسپکتیو سه نقطه ای، دید پرنده، دید کرم خاکی و .. برخوردار است.
 

خاطر نشان می کنم از پرسپکتیو تک نقطه ای بر روی صفحه شطرنج استفاده می شود که در آن خطوط با هم موازی و در «بی نهایت» هستند و در واقع یک نقطه گریز (نقطه فرار، نقطه تلاقی) وجود دارد.

کارگاه آموزش خوشنویسی
 

در کارگاه خوشنویسی با خودکار، واژه «غ» که از دوایر معکوس است، آموزش داده شد.
 

یادآور می شود یادگیری خط تحریری با خودکار، نشان از روح و فرهنگ ایرانی است که هنر و سلیقه ایرانیان را به نمایش می گذارد.
 

کارگاه خلاق شو (اوریگامی)
 

محدثه امینی ، مدرس کارگاه اوریگامی حرفه ای، اصول و قواعد اصلی ساخت اشکال کاغذی و هنر تصویرسازی با آن را آموزش داد. وی گفت: تا شدن کاغذ باید بر روی یک سطح صاف و سخت و با دقت انجام گردد و به ‌وسیله ناخن نیز خط انداخته شود.

نشست کانون ادبی
 

در نشست کانون ادبی که با حضور شماری از اعضا و با موضوع «شغل معلمی» تشکیل شد، محدثه رنجبرشیرازی، مسئول کتابخانه گفت: معلمی شغل انبیاست که در پی تعلیم و تربیت روح و افکار انسان ها می باشد و از ویژگی های مهم این شغل، اخلاق مداری همراه با آگاهی از دانش روز و پیشرفت تکنولوژی و مسائل فرهنگی و اجتماعی است که معلمین عزیز باید آن را به نسل امروز انتقال دهند و هدایتگر آن باشند.

بيشتر