بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 259709
تعداد بازديد کنندگان سايت: 234928604 تعداد بازديد زيرپورتال: 271493 اين زيرپورتال امروز: 166 سایت در امروز: 28678 اين صفحه امروز: 73
نخستین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان قم
1398/2/19 پنجشنبه با محوریت نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی؛ نخستین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی قم تشکیل شد نخستین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان قم با محوریت جشنواره کتابخوانی رضوی و با حضور سید محمدرضا هاشمی، معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استاندار تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم، نخستین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان قم با حضور سید محمدرضا هاشمی، معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استاندار؛ مرتضی حیدری، فرماندار؛ عطاءالدین قاسمی، مدیرکل دفتر اموراجتماعی و فرهنگی استانداری؛ حجت الاسلام والمسلمین امیرعطاءاله جباری، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان قم؛ ابوالقاسم مقیمی عراقی، مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری ورزشی شهرداری؛ حسن ندافی، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان؛ سیدمحمد حجت الاسلام والمسلمین آتش زر، رئیس شورای اسلامی شهر قم؛ حسن رجبیان، دبیرمکتا؛ حمید خرمی، رئیس اتحادیه ناشران و کتاب‌فروشان قم؛ ناصر حمزه ای، معاون پرورشی مدیرکل آموزش و پرورش استان قم  تشکیل شد.

 

در آغاز این جلسه، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قم به اجرای طرح ملی پویش«بهار مهربانی» توسط نهاد کتابخانه های عمومی کشور اشاره کرد و افزود: این طرح فرهنگی ترویجی با استقبال آحاد جامعه همراه بود به گونه ای که ما بازخورد آن را در سطح استان و کشور مشاهده کردیم. وی گفت: نهاد کتابخانه ها و اداره کل کتابخانه های عمومی استان به عنوان نماینده این نهاد بزرگ، در هر شرایطی خود را موظف به امداد فرهنگی برای کودکان و نوجوانان و همه اقشار جامعه می داند و لازم است در این جلسه از همکاری ادارات و دستگاه های اجرایی مشارکت کننده در این پویش قدردانی کنم؛ ضمن آنکه این پویش همچنان در جهت کمک رسانی و تسلی دل آسیب دیدگان از سیل تداوم دارد.


 

حجت الاسلام والمسلمین جباری سپس اظهار داشت: نهمین جشنواره ملی کتابخوانی رضوی نیز از دیگر برنامه های فرهنگی و ملی است که پوستر آن در سراسر کشور برای اطلاع رسانی عموم علاقمندان چاپ و منتشر شده و اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم نیز با اطلاع رسانی و همینطور بهره مندی از فضای کتابخانه ها و اعضاء و همچنین از نهادهای دولتی و فرهنگی دعوت می کند تا در این جشنواره ملی که متعلق به همگان است، همکاری و شرکت کنند چرا که قم به عنوان ام القری جهان اسلام باید در این زمینه پیشرو باشد.


 

وی سپس گزارشی از روند پروژه کتابخانه عمومی شهدای نوبهار ارئه کرد و افزود: در صورت تامین بودجه این کتابخانه امسال به بهره برداری خواهد رسید.


در ادامه مرتضی حیدری، فرماندار قم بیان کرد: با انجام تبلیغات و اطلاع رسانی سریع و پیش از موعد بهتر می توان از ظرفیت های دستگاه ها برای جشنواره استفاده کرد.

 

سپس حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمد آتش زر، رئیس شورای اسلامی استان قم مطالبی را درباره شیوه پرداخت نیم درصد شهرداری در بودجه شورای اسلامی استان، بیان کرد. وی افزود: اجرای این مصوبه نیازمند جلسه ای بین کمیسیون فرهنگی شورا و مدیر کل کتابخانه ها است.

 

همچنین ابوالقاسم مقیمی عراقی، مدیرعامل سازمان فرهنگی، هنری و ورزشی شهرداری اظهار داشت: این سازمان در انجام تبلیغات شهری جشنواره کتابخوانی رضوی همکاری لازم را اعمال می کند. وی همچنین با تخصیص فضا در بوستان غدیر برای اجرای طرح باغ کتاب اعلام آمادگی کرد.

یادآور می شود، مصوب شد در راستای هم افزایی در مسابقه کتابخوانی رضوی، اداره کل بهزیستی، آموزش و پرورش، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و کانون فرهنگی هنری مساجد و ... همکاری لازم را داشته باشند.


 

بيشتر