بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 257324
تعداد بازديد کنندگان سايت: 234771085 تعداد بازديد زيرپورتال: 269035 اين زيرپورتال امروز: 452 سایت در امروز: 86388 اين صفحه امروز: 347
جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر

نخستین جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر

نخستین جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر
1398/2/18 چهارشنبه همزمان با ماه مبارک رمضان صورت گرفت؛ تشکیل نخستین نشست شورای امر به معروف و نهی از منکر همزمان با ماه مبارک رمضان، نخستین نشست شورای امر به معروف و نهی از منکر با حضور اعضای این ستاد در اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم، در نخستین جلسه شوای امر به معروف و نهی از منکر، حجت الاسلام و المسلمین امیرعطاءاله جباری، مدیرکل کتابخانه های عمومی به لزومِ رعایتِ حرمتِ روزه در ماه مبارک رمضان تاکید کرد.
 

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان قم در این نشست اظهار داشت: روزه داری یکی از مصادیق مهم حقوق شهروندی است که عدم پایبندی به آن بی احترامی به حریم دیگران است و باید این نکات را مدنظر قرار دهیم که اگر شاهد چنین مواردی بودیم در مرحله نخست با برخوردی مناسب و در نهایت احترام به صورت لسانی به این اشخاص تذکر دهیم.
 

حجت الاسلام والمسلمین جباری بیان کرد: اما در برخی موارد افرادی هستند که بنا به دلایلی توان روزه گرفتن را ندارند و ما باید برای رفع این معضل، تمهیدات و فضایی را فراهم کنیم تا مشکلی پیش نیاد، ضمن تاکید بر اینکه در ملاعام شخصی نباید اقدام به روزه خواری کند. وی سپس گفت: اولین گام این است که خود عامل به این امر مهم باشیم یعنی تمام اعضا و جوارح و روح ما همانند جسم، در این ماه عزیز روزه دار باشد چرا که روزه بیانگر هویت جامعه اسلامی و دینی است و باید شان این ماه عظیم حفظ شود.
 

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان قم تصریح کرد: خانواده ها و کتابداران عزیز باید با آموزش های لازم و ارائه مطالب مهم، فضیلت های این ماه را با شیوه های مناسب به مراجعه کنندگان بیان کنند. وی در ادامه افزود: نهمین جشنواره رضوی نیز یکی از نمونه های بارز دعوت به نیکی ها است چرا که ترویج کتاب و کتابخوانی به ویژه فرهنگ اهل بیت از حسنات است و ما را در مسیر هدایت و پرهیز از گناه قرار می دهد که باید این موضوع را در این ماه مبارک لحاظ کنیم تا همگان از برکات این ماه همراه با خواندن کتب رضوی و آشنایی با سیره اهل بیت پیامبر علیهم السلام بهره مند شوند.
 

حجت الاسلام والمسلمین جباری همچنین اظهار داشت: رعایت نظم و انضباط اداری، حسن خلق، پرهیز از جدل و رعایت ادب و گفتگو با مخاطب نیز امر به معروف و نهی از منکر است.
 

در پایان هر یک از اعضای ستاد، دیدگاه ها، نقطه نظرات و پیشنهادات خود را به عنوان راهکارهای عملی در این حوزه مطرح کردند.

بيشتر