بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 257323
تعداد بازديد کنندگان سايت: 234771065 تعداد بازديد زيرپورتال: 269034 اين زيرپورتال امروز: 451 سایت در امروز: 86368 اين صفحه امروز: 346
معرفی کتاب عضو کتابخانه الزهرا(ُ)

مسابقه گروهی در کتابخانه الزهرا س

اجرای سرود توسط اعضای کتابخانه الزهرا(س)

بازی گروهی ثابت کنید در کتابخانه الزهرا(س)

بازی گروهی به میزبانی کتابخانه الزهرا(س)

شعرخوانی او دکلمه خوانی در کتابخانه الزهرا(س)
1398/2/16 دوشنبه توسط کتابداران کتابخانه الزهرا(س) انجام شد؛ اجرای نمایش طنز عصر جدید همراه با نشست جمع خوانی کتب جشنواره رضوی توسط کتابداران کتابخانه عمومی الزهرا(س)، نمایش طنز عصر جدید همراه با نشست های جمع خوانی کتب جشنواره رضوی و دیگر برنامه های فرهنگی و سرگرمی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی شهرستان قم؛ اعضای کتابخانه عمومی الزهرا(س) در مراسم جشن ملی و مذهبی که با شعرخوانی و دکلمه خوانی همراه بود؛ حضور پیدا کردند.

همچنین در این مراسم مسابقه کتابخوانی نیز با بهره مندی از کارت های مسابقه با موضوع «مهدویت» برگزار شد که به برترین ها جوایزی به رسم یادبود اهدا شد.

اجرای طنز عصر جدید با هدف کشف استعدادهای اعضا

کتابداران بخش کودک و نوجوان کتابخانه الزهرا (س) با هدف استعدادیابی و توانمندی های اعضا، با تشکیل گروه های چند نفره، مسابقه ای با عنوان «طنز عصر جدید» را اجرا کردند. در این برنامه هر گروهی توانایی و تخصص خود را به نمایش گذاشت که برگزیدگان به مرحله نهایی راه پیدا کردند.

اندیشه ورزی گروهی با عنوان ثابت کنید

رخساره محمدی، کتابدار بخش کودک و نوجوان کتابخانه الزهرا(س) با بهره مندی از کارگاه اندیشه ورزی و ارائه کارت های تصویری و متنی از شرکت کنندگان در بازی گروهی «ثابت کنید» خواست دلایل خود را برای راستی آزمایی و اثبات جملات کارت ها و همچنین اقناع دیگر مخاطبان بیان کنند و نظرات خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارند.

بازی گروهی با واژه ها

رخساره محمدی با تشکیل گروه های چند نفره از اعضا و سرگروه ها خواست، با شنیدن نام هر واژه ای، مثال و مصادیقی را بیان کنند و پس از تفکر دربازه زمانی یک دقیقه ای جمله سازی کنند.
 

گفتنی است این بازی مهیج علاوه بر فضایی شاد و صمیمانه به افزایش دقت، تمرکز، سرعت عمل و قوه یادگیری کودکان و نوجوانان منجر می شود.

نشست دورهمی با کتاب
 

در این نشست، صدیقه میرزایی از اعضای فعال کتابخانه، ضمن معرفی کتاب «استاد مطهری» نوشته محسن مومنی، از آن روخوانی و سپس خلاصه ای از آن را بیان کرد. در ادامه رخساره محمدی به بررسی این کتاب پرداخت.
 

نقشه خوانی اعضای کودک کتابخانه
 

در این طرح با استفاده از نقشه های رومیزی ایران و جهان، مسابقه ای برای گروه سنی مختلف به صورت گروهی با هدف آشنایی با جغرافیا و ... اجرا شد. در این مسابقه هر یک از شرکت کنندگان نام یک استان یا کشور را می گوید و دیگر افراد نیز باید آن را بر روی نقشه پیدا و علامت گذاری کند.
 

جمع خوانی و معرفی کتابهای جشنواره رضوی
 

در این نشست، پس از توضیحات رخساره محمدی درباره این جشنواره و معرفی کتاب ها، اعضای کودک و نوجوان کتابخانه به جمع خوانی از کتب «فاطمه و فاطمه» نوشته سید محمد مهاجرانی و «با کبوترهای گنبد» به کوشش سیداحمد میرزاده پرداختند.

بيشتر