بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 483658
تعداد بازديد کنندگان سايت: 249470902 تعداد بازديد زيرپورتال: 508470 اين زيرپورتال امروز: 368 سایت در امروز: 39123 اين صفحه امروز: 278
1398/1/20 سه‌شنبه به میزبانی کتابخانه علامه امینی برگزار شد؛ نشست هم اندیشی مدیران کتابخانه ها با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قم به میزبانی کتابخانه عمومی علامه امینی نشست هم اندیشی مدیران کتابخانه ها با حضور حجت الاسلام والمسلمین امیرعطاءاله جباری مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قم و کارشناسان ستاد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم، نشست هم اندیشی مدیران کتابخانه ها با حضور حجت الاسلام والمسلمین امیرعطاءاله جباری، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قم و کارشناسان ستاد به میزبانی کتابخانه عمومی علامه امینی برگزار شد.
 

در این نشست حجت الاسلام والمسلمین امیرعطاءاله جباری ضمن شادباش اعیاد خجسته شعبانیه، بر لزوم رعایت نظم و انضباط، قوانین اداری و انجام کار جهادی و گروهی تاکید کرد.
 

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، ضمن اشاره به بخشنامه نهاد کتابخانه های عمومی کشور در خصوص ساعت کاری، بیان کرد: بخشنامه ها و قوانینی که از سوی نهاد ارسال می شود در راستای ارائه خدمت بهتر به مردم است و تعیین ساعت کاری نیز بر اساس نیاز مخاطب و جامعه هدف در نظر گرفته شده و سعی ما این است که با هدف گسترش فرهنگ کتابخوانی و جذب مردم به کتابخانه، خدمت رسانی مطلوبی به جامعه داشته باشیم.
 

وی ضمن ابراز خرسندی از راه اندازی اینترنت در کتابخانه های عمومی استان، اظهار داشت: نهاد با ایجاد سامانه های متعدد سعی در حذف کاغذ و پرهیز از هزینه های اضافی دارد که امری پسندیده و نیکو است و همه باید با این دیدگاه به سمت خدمات الکترونیکی پیش برویم. این سامانه ها آرشیو و سند خوبی برای فعالیت های همکاران است که باید به آن توجه داشته باشیم و در واقع به نوعی حمایت از برنامه های کتابداران و ارج نهادن به آن است.
 

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان تصریح کرد: با توجه به ارسال فراخوان نهمین جشنواره ملی کتابخوانی رضوی و آشنایی با شیوه های برگزاری مسابقه در گروه های سنی مختلف، شایسته است همکاران ضمن تبلیغ و ترویج این جشنواره، به تشویق و ترغیب مراجعه کنندگان برای شرکت در پویش کتابخوان مجازی و برگزاری نشست های معرفی و بررسی کتب جشنواره بپردازند.
 

وی گفت: با توجه به کمبود بودجه باید در هزینه ها صرفه جویی کرد و این به معنای عدم انجام کار فرهنگی نیست بلکه باید از ظرفیت کتابخانه ها، توانمندی های اعضا و خلاقیت کتابداران برای رونق بهتر و بیشتر فضای کتابخوانی در جامعه استفاده کرد.
 

حجت الاسلام والمسلمین جباری سپس به حادثه تلخ و خسارت بار سیل در برخی از استان های کشور اشاره کرد و افزود: همه ما باید تمام توان خود را برای کمک رسانی فرهنگی به هموطنان سیل زده بکار بگیریم که در این میان بخشنامه نهاد مبنی بر امداد فرهنگی برای کار ترویجی فرهنگی و جذب نیروهای داوطلب از بین  کتابداران، مدیران و کارشناسان برای اعزام به این مناطق، باعث همدلی و روحیه بخشی به آسیب دیدگان است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اظهار داشت: با بهره مندی از ظرفیت خیرین، اعضای کتابخانه و تشویق چهره های شاخص، کارکنان دستگاه های اجرایی باید نسبت به تهیه اقلام فرهنگی همچون کتاب و اسباب بازی برای ارسال به مناطق سیل زده گامی مثبت برداریم. همچنین می توانیم از پتانسیل انتشارات، مدارس و دیگر مراکز و نهادی فرهنگی به این اقدام خداپسندانه استفاده کنیم.

در ادامه، کتابداران پیشنهادات و راهکارهای خود را برای ارائه بهتر برنامه های فرهنگی و نوآوری در حوزه کتابخوانی و کمک به کودکان آسیب زده در سیل بیان کردند.
 

در پایان نیز مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قم ضمن بازدید از بخش کودک و نوجوان کتابخانه عمومی علامه امینی، با اعضا و کتابداران این کتابخانه دیدار و گفتگو کرد.

بيشتر