بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 189018
تعداد بازديد کنندگان سايت: 229608945 تعداد بازديد زيرپورتال: 196999 اين زيرپورتال امروز: 193 سایت در امروز: 19691 اين صفحه امروز: 107
نقد کتاب زمستان بی شازده در کتابخانه آیت الله خامنه ای

حضور کودکان عضو کتابخانه آیت الله خامنه ای در غرفه اداره کل کتابخانه ها در نمایشگاه شکوه چهل ساله در قم

زنگ بازی در کتابخانه آیت الله خامنه ای

نشست شعرخوانی در بخش کودک و نوجوان کتابخانه آیت الله خامنه ای

نشست شعرخوانی نابینایان عضو کتابخانه آیت الله خامنه ای در غرفه اداره کل کتابخانه های عمومی

شرکت کنندگان در برنامه نقد کتاب بی شازده در کتابخانه آیت الله خامنه ای

نشست کتابخوان در بخش کودک و نوجوان کتابخانه آیت الله خامنه ای

حضورسرکارخانم طیبه عبدلی مسئول بخش نابینایان کتابخانه آیت الله خامنه ای در مدرسه امید
1397/11/27 شنبه به همت کتابداران کتابخانه آیت الله خامنه ای صورت گرفت؛ نشست های خواندن و نوشتن با طعم کتاب های زمستانی به همت کتابداران کتابخانه عمومی آیت الله خامنه ای، نشست های خواندن و نوشتن با طعم کتاب های زمستانی در قالب های متنوعی در کتابخانه و مدارس خاص تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم، بیست و چهارمین نشست کتابخوان به همت فاطمه مسعودی، کتابدار بخش کودک و نوجوان کتابخانه آیت الله العظمی خامنه‏ای (مدظله) با موضوع زندگی «حضرت زهرا (س) » برگزار شد.
 

در این نشست 6 نفر از اعضاء به معرفی کتاب پرداختند:
 

محمدحسین حجازی با معرفی کتاب «14قصه، 14 معصوم:حضرت فاطمه (س)» نوشته حسین فتاحی؛ مجتبی وطن خواه با معرفی کتاب «حیات پاکان:داستان هایی از زندگی پیامبر اکرم، امیرمومنان و حضرت فاطمه (س)» نوشته مهدی محدثی؛ مهدی علیزاده با معرفی کتاب «زندگانی چهارده معصوم (ع) ویژه نوجوانان» نوشته جابر رضوانی؛ ابوالفضل وکیل زاده با معرفی کتاب «مجموعه داستان بانوی مهتاب» نوشته مرتضی دانشمند؛ مصطفی قربانی با معرفی کتاب «برترین زن: حضرت فاطمه (س)» نوشته مهدی مرادحاصل، محمد رحیمی با معرفی کتاب «خورشیدی در خانه خدیجه» نوشته محمدرضا سرشار، تجربه مطالعاتی خود را با دیگر دوستانشان به اشتراک گذاشتند.
 

نشست شعرخوانی و زنگ بازی
 

نخستین نشست شعرخوانی در بخش کودک و نوجوان توسط فاطمه مسعودی با خواندن شعری از دکتر خسرو فرشیدورد برگزار شد.
 

فرشیدورد، استاد زبان و ادبیات فارسی و شاگرد دکتر محمد معین است. وی در شعر انقلاب مضمون‌آفرینی بسیار محکمی داشته است که شاید در این عرصه کمتر همتایی برای او پیدا شود. از ایشان دو مجموعه شعر با عنوان‏های حماسه انقلاب و صلای عشق (با مقدمه‌ای در معرفی شعر فارسی امروز) به جا مانده است که شعر «این خانه قشنگ است ولی خانه من نیست» از جمله اشعار مهم ایشان است.
 

همچنین در زنگ بازی، مسعودی با آموزش کاربردهای اسباب بازی، اسباب بازی های مورد علاقه کودکان را در اختیار آنان قرار داد تا زمان شاد و خاطره انگیزی را در بخش کودک کتابخانه تجربه کنند.

نشست معرفی و بررسی کتاب «زمستان بی شازده»
 

نشست معرفی  و بررسی کتاب «زمستان بی شازده» (برگزیده جشنواره انقلاب) نوشته فاطمه نفری با همکاری کتابخانه مریم و با حضور سیده عذرا موسوی، منتقد و نویسنده برگزار شد.
 

در بخش نخست به معرفی کتاب پرداخته شد. نوجوانان که گروه هدف این نشست بودند درباره همذات پنداری با شخصیت داستان صحبت کردند و شخصیت «رضا» را باورپذیر عنوان کردند، علاوه بر اینکه نام کتاب نیز برای خوانندگان جذاب بود.
 

سپس سیده عذرا موسوی به سفر قهرمان داستان اشاره کرد و گفت: شخصیت داستان با انقلاب بیرونی و درونی، در مسیر تکامل گام بر می دارد. رضا، شخصیت اول داستان با رضا، شخصیت فصل آخر تفاوت های چشمگیری دارد. رضا در طول داستان بزرگ می شود و به رشد فکری و استقلال در عمل و گفتار می رسد. وی در ادامه به نوجوانان مطالعه این کتاب را پیشنهاد کرد.

در پایان فاطمه نفری نویسنده این کتاب به سیر تکاملی داستان انقلاب پرداخت و گفت: پژوهش میدانی و مطالعه تاریخ شفاهی انقلاب اسلامی به نویسنده کمک شایانی کرده است.
 

نشست کانون ادبی
 

نشست کانون ادبی با محوریت، فلسفه کودک و اندیشه ورزی با تدریس مرضیه نفری، مسئول کتابخانه آیت الله خامنه ای تشکیل شد. وی به اعضا گفت: مطالعه کتاب همراه با تامل و تفکر در مطالب آن و خواندن موضوعات مختلف ما را در امر نوشتن کمک می کند و ما را به سمت درست اندیشیدن و درک متقابل دیگران هدایت می کند.
 

شعرخوانی و کتابخوانی روشندلان عضو کتابخانه آیت الله خامنه ای در نمایشگاه شکوه چهل ساله
 

روشندلان عضو بخش نابینایان کتابخانه آیت الله خامنه ای همراه با هیات مدیره کانون نابینایان جلوه امید با حضور در غرفه اداره کل کتابخانه های عمومی برنامه های متنوعی همچون، تواشیح، شعرخوانی و همخوانی را اجرا کردند.

 

در این نشست دکتر شفیعی (جانباز و رئیس هیات مدیره کانون نابینایان جلوه امید) یکی از سروده های خود را با موضوع زندگی حضرت زینب سلام الله علیها خواند.
 

گفتنی است در این نشست کتاب های «گلها همه آفتابگردانند» و «دستور زبان عشق» سروده قیصر امین پور توسط طیبه عبدلی، مسئول بخش نابینایان و همچنین کتاب «مسافر هشتم» نوشته مژگان شیخی حسن عبدلی، کتابدار بخش نابینایان معرفی و بررسی شد.
 

در پایان این مراسم، زیارت نامه حضرت معصومه و زیارت عاشورا به روشندلان اهدا شد.
 

جشن 40 سالگی انقلاب در مدرسه امید
 

همچنین به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی جشنی در مدرسه استثنایی شهید مطهری (امید) با حضور 23 نفر از دانش آموزان نابینا برپا شد.
 

طیبه عبدلی، مسئول بخش نابینایان کتابخانه آیت الله خامنه ای بیان کرد: در این مدرسه، نشست های قصه گویی توسط زینب عبدی، نویسنده کتاب های کودک، دکلمه خوانی، اجرای سرود، و معرفی کتاب های «آش دوستی خاله خرسه» توسط طه سیفی و «اردک کشاورز» توسط محمدحسین حاجیانی همراه با اجرای نمایشنامه به صورت رادیویی انجام شد.

بيشتر