بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 648930
تعداد بازديد کنندگان سايت: 258939767 تعداد بازديد زيرپورتال: 681841 اين زيرپورتال امروز: 471 سایت در امروز: 37556 اين صفحه امروز: 373
1398/8/19 يكشنبه مهدی رمضانی در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن تشریح برنامه های گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار خبر داد؛ افتتاح و بهره برداری از ۲۶ کتابخانه عمومی در ایام هفته کتاب معاون توسعه کتابخانه‌ها و ترویج کتابخوانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، ضمن تشریح برنامه‌های نهاد در هفته کتاب سال جاری گفت: طی هفته کتاب امسال ۱۸ هزار و ۴۵۰ برنامه و فعالیت در کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور برگزار خواهد شد. در این ایام همچنین ۱۱ باب افتتاح کتابخانه، ۴ مورد توسعه بنا، ۱۰ مورد جابجایی ساختمان کتابخانه و ۱ مورد بازسازی خواهیم داشت.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخوانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، نشست خبری هفته کتاب نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، شنبه ۱۸ آبان ماه با حضور مهدی رمضانی، معاون توسعه کتابخانه‌ها و ترویج کتابخوانی نهاد، محمد هادی ناصری، مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل نهاد، سید باقر میرعبداللهی، مدیرکل تأمین منابع نهاد، هادی آشتیانی، مدیرکل امور فرهنگی نهاد، اصغر گودرزی، مدیرکل توسعه کتابخانه ها و مشارکت های نهاد و جمعی از اصحاب رسانه در کتابخانه مرکزی پارک‌شهر تهران برقرگزار شد.
 

مهدی رمضانی در این نشست ضمن گرامیداشت ایام هفته کتاب و ۲۴ آبان ماه، روز بزرگداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار عنوان کرد: نامگذاری این روز که مزین به نام حضرت علامه طباطبایی شده است، عمق اهمیت و جایگاه این روز را می‌رساند و امیدواریم که تقارن این ایام با ولادت پیامبر رحمت، بر برکت و تأثیر فعالیت‌های کتابخوانی در سال پیش رو در حوزه کتاب و کتابخوانی بیفزاید.
 

تجدید میثاق با آرمان‌های امام راحل و انقلاب اسلامی

وی با ارائه گزارشی از برنامه‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی در ایام هفته کتاب گفت: بر اساس برنامه هر ساله، برنامه‌های هفته کتاب با حضور کتابداران، مسئولان نهاد کتابخانه‌های عمومی و عزیزان فعال حوزه فرهنگی و کتابخوانی در مرقد مطهر امام راحل و مزار شهدای انقلاب اسلامی، در صبح روز سه‌شنبه آغاز خواهد شد که تجدید بیعتی با آرمان‌های امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی خواهد بود.
 

رمضانی افزود: بر اساس اعلام ستاد هفته کتاب، شروع هفته کتاب پنجشنبه ۲۳ آبان ماه اعلام شده و ما نیز برنامه گرامیداشت این روز را پنجشنبه ۲۳ آبان ماه برگزار خواهیم کرد. امسال برای اولین بار این برنامه از تهران خارج شده و با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، اعضای هیأت امنای کتابخانه‌ها و سایر علاقه‌مندان به کتاب، در شهر یزد، پایتخت کتاب ایران در سال ۹۸، می شود.