بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 483798
تعداد بازديد کنندگان سايت: 249490048 تعداد بازديد زيرپورتال: 508617 اين زيرپورتال امروز: 105 سایت در امروز: 2812 اين صفحه امروز: 21

1398/11/24 پنجشنبه همزمان با گرامیداشت یوم الله 22 بهمن ماه صورت گرفت؛ اجرای نشست های مطالعاتی با محوریت انقلاب در کتابخانه امام صادق(ع) همزمان با گرامیداشت یوم الله 22 بهمن ماه، نشست های مطالعاتی با محوریت انقلاب اسلامی در کتابخانه امام صادق(ع) شهرک فرهنگیان اجرا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی کشور، نشست‌های جمع خوانی به مناسبت گرامی‌داشت ایام ا... دهه فجر توسط زهرا سادات عزیزی و حکیمه عابدینی از کتابداران کتابخانه امام صادق(ع) فرهنگیان و با حضور شماری از نسل امروز علاقمند به انقلاب تشکیل شد.
 

در نخستین نشست، گروه های سنی 9 تا 12 سال، از بخشهای مختلف کتاب «مهربان تر از نسیم در بیان شخصیت امام خمینی (ره)» نوشته محمدرضا بایرامی جمع خوانی کردند. سپس زهرا عزیزی درباره دهه مبارک فجر و رخدادهای سال 1357 و نامگذاری این روز توضیحاتی را ارائه کرد.
 

در دومین نشست، توسط نوجوانان 10 تا 14 سال از کتاب «درود بر برادر ارتشی» نوشته حمیدرضا شاه آبادی جمع خوانی شد. در این برنامه حکیمه عابدینی درباره انتخاب نخست وزیر و روسای جمهور انقلاب اسلامی بعد از پیروزی انقلاب مطالبی را بیان نمود. وی در پایان به پرسش‌های این گروه سنی با هدف آشنایی با رویدادهای اول انقلاب و دستاوردهای آن، پاسخ داد.
 

نشست کتاب خوان با محوریت دهه فجر
 

در این نشست، کیانا کریمی با معرفی کتاب «نماز سبز» نوشته حمیدرضا شاه آبادی؛ طهورا زند با معرفی کتاب «آن جمعه» نوشته حمیدرضا شاه آبادی؛ فاطمه اژگان با معرفی کتاب «مستند شگفتی های بدن» نوشته ریچارد واکر؛ ریحانه کریمی با معرفی کتاب «منتخب کلیله و دمنه»؛ بهاره همتی با معرفی کتاب «قندپارسی» نوشته محمدرضا توکلی؛ فرزانه کریمی با معرفی کتاب «درود بر برادر ارتشی» نوشته حمیدرضا شاه آبادی تجربیات مطالعاتی خود را با دیگر دوستانشان به اشتراک گذاشتند.
 

نمایشنامه خوانی از هدهد سفید همراه با خلق شخصیت های داستانی
 

در این برنامه، نمایشنامه خوانی از سری کتابهای «هدهد سفید: جلد اول» با حضور کودکان و نوجوانان اجرا شد. این نمایشنامه، داستان دختر فقیری است که با فروختن عروسک‌های خود هزینه های زندگیش را تامین می کند و از کتاب خوان ترین عضو کتابخانه به شمار می رود.
 

در برنامه ای دیگر، محتوای کتاب «هدهد سفید» مورد بررسی قرار گرفت و سناریویی با عنوان «کتابدار افتخاری» اجرا شد که به داستان دو زندانی می پردازد که گنجی را در زمین پنهان کرده بودند و پس از آزادی از زندان متوجه می شوند که در آن  محل، کتابخانه ای ساخته شده است.
 

برنامه های جانبی با محوریت دهه فجر
 

مسابقه نقاشی و رنگ آمیزی، کاردستی، نمایشگاه موضوعی کتاب با محوریت ایام ا...دهه فجر از دیگر برنامه های جانبی این کتابخانه بود.

بيشتر