بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 526870
تعداد بازديد کنندگان سايت: 251942766 تعداد بازديد زيرپورتال: 553672 اين زيرپورتال امروز: 287 سایت در امروز: 34990 اين صفحه امروز: 206

1398/11/23 چهارشنبه به مناسبت ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی انجام شد؛ معرفی 16 عنوان کتاب با رایحه خوش انقلاب در کتابخانه یادگار امام(ره) به مناسبت ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی، 16 عنوان کتاب با رایحه خوش انقلاب در کتابخانه عمومی یادگار امام(ره) و مدرسه «سیداحمد خمینی(ره)» معرفی و بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم، ندا کلهرنژاد، کتابدار کتابخانه یادگار امام(ره) در دهمین جلسه جام باشگاه های کتابخوانی، با حضور اعضای این جام، هم صدا با دیگر مردم انقلابی، برنامه هایی ویژه ایام الله دهه فجر برگزار کردند.

 

در نخستین برنامه ویژه این دهه، توسط نوجوانان ازکتاب «مهربان تر از نسیم» نوشته محمدرضا بایرامی در قالب گروه های دونفره جمع خوانی شد. پس از آن اعضا درباره خاطرات والدین خود از آن روزها مطالبی را بیان کردند.


نشست کتاب خوان جام باشگاه ها با موضوع دهه فجر


در نشست جام فجر باشگاه های کتابخوانی، مریم کریمیان با معرفی کتاب «آری» نوشته مصطفی خرامان؛ آتوسا صالحی با معرفی کتاب «میهمن آسمان» نوشته ناصر نادری؛ ساره زندیه با معرفی کتاب «دهکده کوچک» نوشته محمدرضا شمس؛ بهار حلم با معرفی کتاب «پرواز»؛ ستایش شفاعتی با معرفی کتاب «راه امام»؛ تجربیات مطالعاتی خود را با یکدیگر به اشتراک گذاشتند.


نشست کتاب‌خوان ویژه نوجوانان با محوریت فجر انقلاب

 

در این نشست که به همت محدثه رنجبرشیرازی، مسئول کتابخانه تشکیل شد؛ مطهره شریفی با معرفی کتاب «درود بر برادر ارتشی» نوشته حمیدرضا شاه آبادی؛ محدثه اخلاقی با معرفی کتاب «آن جمعه » نوشته حمیدرضا شاه آبادی؛ هانیه سلطانی با معرفی کتاب «زیر بار ستم نمی کنیم» نوشته حمیدرضا شاه آبادی؛ آتوسا هاتفی با معرفی کتاب «در طلوع آزادی» نوشته حمیدرضا شاه آبادی؛ ساره زندیه با معرفی کتاب «امام آمد» نوشته حمیدرضا شاه آبادی؛ از سری «مجموعه روزهای خدا» از نشر کانون پرورش و فکری کودکان و نوجوانان»؛ تجربیات مطالعاتی خود را با دیگر دوستانشان به اشتراک گذاشتند.
 

دومینوی کتاب با موضوع 22 بهمن


در این برنامه شاد و فرهنگی، نوجوانان ضمن برپایی نمایشگاه کتاب با محوریت 22 بهمن ماه، کتب مربوطه را به شکل بازی دومینو چینش کردند. پس از آن با حضور شماری از اعضا و شمارش معکوس ایام الله دهه فجر، دومینوی کتاب به حرکت درآمد و هر عضوی کتاب مورد علاقه خود را انتخاب کرد.

 

معرفی برترین های جام باشگاه های کتابخوانی

 

در دهمین جلسه جام باشگاه کتابخوانی، در بخش «نامه ای به نویسنده»، بهار نخستین حلم نفر برتر و شادی نخستین حلم به عنوان نفر دوم معرفی شدند. در بخش «کتابخوانان برتر و بسته های پیشنهادی برای مطالعه» مریم کریمیان به عنوان اولین نفر در این حوزه با معرفی بهترین کتابها شناخته شد. در بخش «بهترین کتاب» نیز «رویای دویدن» نوشته وندلین ون درانن به عنوان کتاب برگزیده این جام شد. 

کتابدار سیار در مدرسه با معرفی کتاب با موضوع فجرایران اسلامی

 

محدثه رنجبرشیرازی به مناسبت گرامی داشت ایام الله دهه فجر و آشنایی نسل امروز با دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی ایران، با حضور در مدرسه سیداحمد خمینی (ره) به معرفی تعداد 10 عنوان کتاب با موضوع زندگی امام و اندیشه و راه امام خمینی (ره) پرداخت. وی در این نشست، کتاب های «آش‍ن‍ای‌ غ‍ن‍چ‍ه‌ه‍ا: ق‍ص‍ه‌ه‍ای‌ زن‍دگ‍ی‌ ام‍ام‌ خ‍م‍ی‍ن‍ی‌(س‌) ب‍رای‌ ک‍ودک‍ان‌ و ن‍وج‍وان‍ان»‌ ؛ «آن سوی آفتاب: نگاهی بر زندگانی حضرت امام‌خمینی (رهنوشته علی‌اکبر جعفری‌ندوشن‌؛ «جلوه دوست: گزیده خاطراتی از جلوه های ممتاز شخصیت امام خمینی (ره)» نوشته اصغر میرشکاری و «دایره‌‌المعارف مصور: تاریخ زندگی امام خمینی» نوشته جعفر شیرعلی‌نیا را بررسی کرد و به دانش آموزان امانت داد.

 

برنامه های فرهنگی با محوریت یوم الله 22 بهمن ماه

 

یادآور می شود، آذین بندی کتابخانه، برگزاری نمایشگاه موضوعی کتاب، آموزش روبیک3*3 و فرمول های مرتبط با آن، کارگاه های آموزشی خوشنویسی و شطرنج، نقاشی و رنگ آمیزی، تهیه روزنامه دیواری، اجرای سرود و آموزش نویسندگی با محوریت دهه فجر از دیگر برنامه های فرهنگی این کتابخانه بود.

 

بيشتر