بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 526863
تعداد بازديد کنندگان سايت: 251941574 تعداد بازديد زيرپورتال: 553663 اين زيرپورتال امروز: 279 سایت در امروز: 33798 اين صفحه امروز: 199

1398/11/21 دوشنبه به پیشنهاد کتابداران کتابخانه الزهرا (س) جرا شد؛ برنامه های خواندن در جام باشگاه های کتابخوانی همراه با آموزش سبک زندگی اسلامی به پیشنهاد کتابداران کتابخانه عمومی الزهرا (س) برنامه های خواندن در جام باشگاه های کتابخوانی همراه با کارگاه آموزش سبک زندگی اسلامی اجرا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم، نشست قصه گویی برای کودکان در کتابخانه الزهرا (س) تشکیل شد.
 

در این نشست، رخساره محمدی و اکرم عباسی از کتاب «اینجوری یا اینجوری» ترجمه مصطفی رحماندوست قصه گویی کردند.
 

جام باشگاه کتابخوانی برای جویندگان علم برای گروه سنی 9 تا 11 سال
 

اعضای جام باشگاه کتابخوانی در نشستی دورهمی از کتاب های «همنشین فرشته ها» تهیه و تنظیم اداره کل قرآن، عترت و نماز معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش و «انوار» نوشته مهدی وحیدی صدر جمع خوانی کردند. پس از آن نوجوانان به معرفی و بررسی کتاب ها پرداختند.
 

نشست کتاب خوان
 

در این نشست، محمد سبزعلی با معرفی کتاب «دایرةالمعارف نجوم و فضا» نوشته مارتین ردفرن؛ محمدعباس محققی با معرفی کتاب «خزندگان» نوشته لولین کل؛ علی اصغر علوی با معرفی کتاب «فرهنگنامه کودک و نوجوان» از شورای کتاب کودک؛ ابوالفضل باریکلو با معرفی کتاب «دانشنامه مصور بدن انسان» نوشته ریچارد واکر؛ فرامرز زنجیرانی با معرفی کتاب «اطلس تاریخ جهان» نوشته کالین مک ایودی؛ محمدسینا بختیاری با معرفی کتاب «پرندگان» نوشته هنگامه ژالی تجربیات مطالعاتی خود را به اشتراک گذاشتند.
 

کارگاه های سبک زندگی اسلامی
 

دومین کارگاه با تدریس فاطمه مرادی برای گروه سنی دختران 10 تا 13 با موضوع سبک زندگی اسلامی برگزار شد که در آن مباحثی همچون احترام به والدین، بزرگترها و محبت و دوستی مطرح شد. سپس نوجوانان در مورد گفتار و رفتارشان با پدر و مادر خود با یکدیگر صحبت کردند.
 

در سومین کارگاه درخصوص دوستی و انواع دوستی ها مانند دوستی با خدا، اهل بیت پیامبرعلیهم السلام ، خانواده ... بحث و تبادل نظر شد و در پایان بازی اسم و فامیل انجام شد.
 

نشست جمع خوانی از مجموعه کتاب  «امام و کودکان»
 

در این نشست رخساره محمدی، مجموعه کتاب «امام و کودکان» نوشته ابوالفضل هادی منش را معرفی کرد. در ادامه، اعضا از کتاب‌های «دیدار با امام»؛ «غذای پیرمرد»؛ «نامه به امام» جمع خوانی کردند.
 

نشست روان خوانی
 

در این نشست، اعضا از کتاب «یادگیری بچه ها از همه چیز و همه جا، حمل و نقل» ترجمه زهرا خوئینی روخوانی کردند. این نشست با هدف روانخوانی و درست خوانی و همچنین تمرکز چشم بر عبارات و جملات و کلمات برگزار می شود.
 

گفتنی است، زنگ بازی های تفریحی و سرگرمی همراه با بازی های فکری و حرکتی، کارگاه های کاردستی، اوریگامی، نمایشگاه موضوعی کتاب، آذین بندی کتابخانه، مسابقه نقاشی و رنگ آمیزی، اهدای کتاب به کتابخانه تفکر با محوریت گرامیداشت ایام الله دهه فجر از دیگر برنامه های جانبی این کتابخانه بود.

بيشتر