بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 649039
تعداد بازديد کنندگان سايت: 258945202 تعداد بازديد زيرپورتال: 681958 اين زيرپورتال امروز: 588 سایت در امروز: 42991 اين صفحه امروز: 482
1398/9/10 يكشنبه رئیس اداره امور کتابخانه ها و همکاری های اعلام کرد: اجرای ویژه برنامه های کاربردی برای کودکان و مادران در کتابخانه های عمومی مریم رمضانی، رئیس اداره امور کتابخانه ها و همکاری های از اجرای بیش از صدها ویژه برنامه های کاربردی و فرهنگی برای کودکان و مادران در کتابخانه های عمومی استان قم خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم، مریم رمضانی، رئیس اداره امور کتابخانه ها و همکاری ها که در کارنامه کاری خود سابقه درخشانی از مدیریت کتابخانه، کتابداری و انجام فعالیت‌های فرهنگی دارد، با اشاره به این که فعالیت های متنوعی در طول سال در 23 کتابخانه عمومی سطح استان اجرا می شود، اظهار داشت: اداره کل کتابخانه های عمومی با هدف گسترش فرهنگ مطالعه و شکوفایی استعدادها و قوه خلاقیت علاوه بر آموزش و سرمایه گذاری بر روی کودکان، برای مادران و بانوان نیز در زمینه کتاب و کتاب خوانی و حضور در کتابخانه های عمومی و استفاده از ظرفیت ها و خدمات آن برنامه های ویژه ای دارد.

رئیس اداره امور کتابخانه ها و همکاری ها بیان کرد: اهداف فرهنگی این اداره کل تغییر سبک زندگی، تربیت فرزند، همسرداری و خانه داری و دیگر مهارت های مرتبط با حوزه زنان و خانواده از طریق مطالعه کتاب و دیگر برنامه های فرهنگی در کتابخانه ها برای تمامی گروه های سنی و اقشار مختلف است که خوشبختانه پیشرفت و موفقیت های قابل توجهی هم در این باره داشته ایم.


مریم رمضانی افزود: مخاطب شناسی و شناخت علایق و سلایق گروه های هدف، از اصول اولیه هر کار و فکر هدفمندی است که باعث خلاقیت، نوآوری و تغییر و تحول در هر حوزه ای به ویژه کتاب و کتابخوانی می شود و هر چه در این باره بیشتر تلاش و تحقیق کنیم، موفق تر می شویم. همانگونه که تجربیات ارزشمند همکاران ما در کتابخانه های عمومی استان موید این مطالب است.

 

وی سپس به نشست های جمع خوانی، قصه گویی و شعرخوانی ویژه کودکان و نوجوانان، همچنین عروسک گردانی، کارگاه های آموزشی مشاوره خانواده و تحصیلی، تولید کاردستی و نقاشی بر اساس داستان کتابها و نشست های کارآفرینی و ... به عنوان طرح های ابتکاری اشاره کرد و افزود: این برنامه ها با رضایت و استقبال خانواده ها روبرو شده و توانسته به خوبی آنها را با دنیای کتاب و کتابخانه آشنا کند.

بيشتر