بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 649041
تعداد بازديد کنندگان سايت: 258945310 تعداد بازديد زيرپورتال: 681960 اين زيرپورتال امروز: 590 سایت در امروز: 43099 اين صفحه امروز: 484
1398/9/10 يكشنبه توسط مسئول کتابخانه حضرت ولیعصر(عج) انجام شد؛ آغاز اجرای طرح «کودک دانا» در برخی مدارس روستای مبارک آباد توسط مسئول کتابخانه عمومی حضرت ولیعصر(عج)روستای مبارک آباد، طرح «کودک دانا» در برخی مدارس روستای مبارک آباد با هدف ترویج فرهنگ مطالعه در قالب نشست های قصه گویی اجرا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم، فردوس نادعلی زاده، مسئول کتابخانه حضرت ولیعصر(عج) روستای مبارک آباد با حضور در دبستان امام حسن (ع) درباره اجرای طرح «کودک دانا»، خدمات کتابخانه های عمومی، برنامه های فرهنگی و اهمیت کتابخوانی برای کودکان صحبت کرد.
 

فردوس نادعلی زاده سپس از کتاب «نام یکدیگر را مسخره نمی کنیم» ترجمه شیما فتاحی قصه گویی نمود. وی گفت: معرفی و خواندن این کتاب، علاوه بر نفی و زشتی صفت تمسخر، آداب معاشرت و تربیت و نکات اخلاقی را نیز آموزش می دهد.
 

مسئول کتابخانه حضرت ولیعصر(عج) در ادامه اظهار داشت: «طرح کودک دانا» با تشویق به مطالعه و به منظور تغییر رفتار در کودکان و نوجوانان و پیاده سازی سبک زندگی اسلامی اجرا می شود، ضمن اینکه کتابخوانی برای پیشرفت و توسعه فرهنگ غنی ایران اسلامی و تقویت حافظه و خلاقیت نقش موثری دارد.
 

وی در پایان گفت: در این طرح، مراسم قصه خوانی و معرفی کتاب توسط دانش آموزان انجام می شود که با رأی دیگر دوستانشان به برترین قصه و قصه گو جوایزی به رسم یادبود اهدا می شود.
 

بازدید مسئولان از کتابخانه و مدرسه روستایی بر ای افتتاحیه جام باشگاه کتابخوان
 

در بازدید مدرسه امام هادی(ع)، فردوس نادعلی زاده به قصه گویی از داستان «عقرب و لاک پشت: گزیده قصه های کلیله و دمنه» پرداخت. سپس این مسئول کتابخانه از دانش آموزان کتابخوان تقدیر کرد.
 

یادآور می شود بازدید مسئولان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم از مدرسه «امام هادی» و معرفی نویسندگان کودک همراه با اهدای کتاب با هدف افتتاح باشگاه کتابخوانان و آشنایی با نویسندگان نوجوان از برنامه های فرهنگی بود که مورد استقبال گرفت.

اجرای نمایش عروسکی با هدف معرفی کتاب
 

در این نشست هنری، اعضای کتابخانه ضمن خوانش کتاب «موش کتابخانه» نوشته دانیل کرک، به اجرای نمایشی شاد و عروسکی پرداختند.

مسابقه دومینو همراه با معرفی کتاب
 

در پایان بازی گروهی و فکری دومینو که اشکال مختلف هندسی و فرهنگی با آن ساخته شده بود؛ سحر اسدی کتاب «14قصه 14معصوم» نوشته حسین فتاحی؛ رقیه حاجی محمدی کتاب «رستم و سحراب» نوشته جعفر ابراهیمی؛ زهرا سادات لسانی «زال و رودابه» نوشته مصطفی رحماندوست و فاطمه قربانی «اینترنت شبکه جهانی» نوشته لیندا  بولاک را معرفی و بررسی کردند و دیدگاه های خود را با یکدیگر به اشتراک گذاشتند.
 

برنامه های جانبی
 

گفتنی است، برگزاری نمایشگاه کتاب، مسابقه نقاشی با موضوع حجاب و نماز، همکاری با بسیج و مدارس روستایی، نشست های پرسش و پاسخ از دیگر برنامه های جانبی این کتابخانه بود.

بيشتر