بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 639672
تعداد بازديد کنندگان سايت: 258547349 تعداد بازديد زيرپورتال: 671988 اين زيرپورتال امروز: 220 سایت در امروز: 11079 اين صفحه امروز: 120

1398/8/14 سه‌شنبه به همت کتابداران کتابخانه مریم تشکیل شد؛ برگزاری نشست های فرهنگی و سرگرمی ویژه کودک، نوجوان و جوان به همت کتابداران کتابخانه عمومی مریم؛ نشست های فرهنگی و سرگرمی ویژه کودک، نوجوان و جوان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم، کارگاه آموزش داستان نویسی با تدریس زهراشاکری مهر ، نویسنده و منتقد برپا شد.
 

در آغاز این کارگاه زهرا شاکری مهر به معرفی کتاب «سلام بر ابراهیم» و شخصیت والای این شهید گرانقدر انقلاب اسلامی پرداخت. وی سپس به شیوه شخصیت پردازی افراد خاص همانند شهیدان و همچنین تفاوت های کتب عامه‌پسند و نخبه پسند اشاره کرد و از معایب خواندن برخی رمان‌های اینترنتی و تاثیرات منفی آن بر افکار و زندگی فردی و اجتماعی سخن گفت.
 

وی در ادامه آثار جلال آل احمد، سیمین دانشور و نادر ابراهیمی را به عنوان نویسنده های صاحب سبک برای نویسندگی و مطالعه پیشنهاد داد.

نقد و معرفی کتاب
 

برنامه نشست نقد و معرفی کتاب «گزارش‌های امیر، پسر عاشق» با حضور فاطمه نفری، صاحب اثر و زهرا شاکری مهر، منتقد برگزار گردید. در این نشست، شاکری مهر نقاط قوت و ضعف کتاب را همراه با شخصیت‌ها مورد بررسی قرار داد. سپس اعضا نقطه نظرات و دیدگاه های خود را دراین باره به اشتراک گذاشتند . در پایان از برترین نقدها، تقدیربه عمل آمد.
 

کارگاه آموزش کاردستی
 

در کارگاه آموزش کاردستی، کودکان پیش دبستانی «مائده» ضمن بازدید از کتابخانه، با استفاده از کاغذهای رنگی، ساخت اوریگامی اتوبوس را یادگرفتند. این برنامه در راستای افزایش خلاقیت و شکل گیری مهارت های ارتباطی در کودکان انجام شد.
 

قصه‌گویی
 

در بازدید پیش‌دبستانی‌های «سبحان»؛ «برهان» و مهدکودک «کانون مریم»، فاطمه سقازاده و زهرا جوادی دانا از کتابداران کتابخانه مریم با هدف بهبود سطح شنیداری و ارتقاء سطح کلامی کودکان به قصه‌گویی از کتاب «قصه‌های کوچک برای بچه‌های کوچک» نوشته شکوه قاسم نیا و جعفر ابراهیمی پرداختند.
 

زنگ بازی بازی با اسباب بازی
 

در پاتوق بازی ویژه پیش‌دبستانی «برهان»، معصومه امید، کتابدار کتابخانه مریم با هدف ایجاد سرعت عمل، انجام بازی های حرکتی و دقت نظر در کودکان، اسباب بازی های مورد علاقه آنان را در اختیار آنان قرار داد.

بيشتر