بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 639644
تعداد بازديد کنندگان سايت: 258545575 تعداد بازديد زيرپورتال: 671960 اين زيرپورتال امروز: 192 سایت در امروز: 9305 اين صفحه امروز: 92

1398/8/13 دوشنبه توسط کتابداران کتابخانه شهدای قم صورت گرفت؛ دورهمی های دوستانه با محوریت کتاب در نشست ها و کارگاه های آموزشی توسط کتابداران کتابخانه عمومی شهدای قم؛ دورهمی های دوستانه با محوریت کتاب در نشست ها و کارگاه های آموزشی تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم: نشست آموزشی مفاهیم اخلاقی ویژه کودکان توسط فاطمه شریف عسگری، مدرس قرآن کریم برقرار شد.
 

در این نشست فاطمه شریف عسگری با ادبیاتی مناسب این گروه سنی، به اهمیت سلام و احترام به والدین اشاره کرد و قصه های قرآنی با این مضمون را برای کودکان بیان نمود. در ادامه کودکان به مسابقه نقاشی و رنگ آمیزی با موضوع داستانهای شنیده شده؛ پرداختند و در پایان سوره توحید را با یکدیگر همخوانی کردند.
 

زیباسازی بخش کودک با محوریت کتاب
 

با هدف فضاسازی محیطی، کودکان همیار کتاب به ساخت و طراحی «درختی که کتاب می دهد» اقدام کردند. این طرح نو باعث شد تا کودکان و نوجوانان عناوین و چکیده ای از کتاب های تازه خوانده شده خود را بر روی شاخ و برگ درخت قرار دهند.

نشست حافظ خوانی
 

در این نشست، حافظ خوانی با غزل شماره یک حافظ با عنوان «سبکباران ساحل ها» آغاز شد. سپس هر یک از علاقمندان به شعر و ادب پارسی به معانی و تفاسیر غزل ها از دیدگاه خود پرداختند.
 

کارگاه آموزش اوریگامی و کاردستی
 

در این کارگاه، نفیسه نصیری، کتابدار کتابخانه شهدای قم، شیوه طراحی و ساخت گربه کاغذی را به کودکان آموزش داد. وی سپس درباره گونه های مختلف گربه مطالبی را بیان کرد و افزود: دلیل نزدیکی زیستگاه های گربه و انسان، شکار برخی آفت توسط این حیوان اهلی و پستاندار است.
 

در ادامه کودکان با استفاده از اوریگامی و کاغذهای رنگی و با یادگیری مطالب آموزشی، نژادهای مختلفی از گربه را ترسیم کردند.

کارگاه آموزشی مهارت های فرزند پروری
 

در این کارگاه، مادران با تکنیک های غلبه بر اضطراب و ترس کودکان و همچنین مدیریت تعارض و اختلافات والدین در روش تربیت فرزند آشنا شدند. پس از آن هر یک از مادران تجربیات موفق و ناموفق خود را با یکدیگر به اشتراک گذاشتند و دراین باره با یکدیگر به بحث و گفتگو پرداختند. در پایان «مجموعه کتابهای فرزندپروری» نوشته جمعی از نویسندگان برای مطالعه معرفی شد.

معرفی کتاب همراه با کارتهای قصه گو
 

در این نشست، نفیسه نصیری با بهره مندی از کارتهای قصه گویی و کتاب «هدهد درقصر ملکه »یکی از جذاب ترین قصه ها را برای کودکان به صورت نمایش اجرا کرد.

بيشتر