بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 639661
تعداد بازديد کنندگان سايت: 258546409 تعداد بازديد زيرپورتال: 671977 اين زيرپورتال امروز: 209 سایت در امروز: 10139 اين صفحه امروز: 109

1398/8/13 دوشنبه نشست آسیب شناسی و ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در کتابخانه نرگس نشست آسیب شناسی و ترویج فرهنگ عفاف و حجاب همراه با تقدیر از بانوان محجبه و عفیف و فعال در حوزه کتاب به میزبانی کتابخانه نرگس برپا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم، نشست آسیب شناسی «عفاف و حجاب» با حضور فاطمه جعفری از طلاب فعال جامعه الزهرا و شماری از بانوان در کتابخانه نرگس تشکیل شد.
 

در این نشست فاطمه جعفری به تاریخچه حجاب قبل از اسلام در ایران و قدمت آن پیش از میلاد مسیح اشاره کرد و افزود: از دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران، ایجاد هویت و اصالت زن با حفظ فرهنگ عفت و حجاب بود و با ترویج الگوی حیا و پوشش مناسب توانست به صورت هدفمند و پویا نقش موثری در جامعه علمی و ... داشته باشد. وی سپس به نقد سبک زندگی غربی و دیدگاه به ظاهر روشنفکرانه آنان از منظر شهیدمطهری پرداخت.
 

در پایان این نشست از فاطمه بهره مند، فهیمه والائی صمد و کوثر پرتو از اعضاء فعال و محجبه و عفیف کتابخانه نرگس تقدیر به عمل آمد.
 

کتابخانه سیار
 

در کتابخانه سیار شهرک پردیسان بیش از 135 عنوان کتاب کودک و نوجوان به امانت داده شد که در این میان شمارقابل توجهی را منابع بزرگسالان و جوانان تشکیل می داد. گفتنی است کتاب‌های «تام گیتس» نوشته لیز پیشون؛ «بچه لاغر مردنی» نوشته جف کینی و «مدرسه ی عجیب و غریب» نوشته دن گاتمن از منابعی بود که مورد استقبال کودکان و نوجوانان قرار گرفت.

بيشتر