بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 639651
تعداد بازديد کنندگان سايت: 258545934 تعداد بازديد زيرپورتال: 671967 اين زيرپورتال امروز: 199 سایت در امروز: 9664 اين صفحه امروز: 99





1398/8/11 شنبه توسط کتابداران کتابخانه ریحانه النبی برگزار شد؛ نشست های ادبی و مذهبی همراه با دوره های آموزشی مشاوره نشست های ادبی و مذهبی همراه با دوره های آموزشی مشاوره توسط کتابداران کتابخانه ریحانه النبی با حضور شماری از علاقمندان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم، نخستین نشست كتاب خوان كتابخانه اي به همت نرگس قائم پناه و طاهره اصغري از کتابداران کتابخانه ریحانه النبی با حضور تعدادی از اعضا و خانواده ها برپا شد.
 

در اين نشست فاطمه فرج الهي «كتاب طوفان سرخ» نوشته مهدی خدامیان آرانی؛ نفيسه لطف آبادي كتاب «آثار و بركات سيدالشهدا» نوشته علیرضا رجالی تهرانی؛ نرگس بيگدلي نسب كتاب «ماه پاره» نوشته مسلم ناصری؛ سارا نيكنام كتاب «فراموشان» نوشته داوود غفارزادگان؛ فاطمه يونسي كتاب «دانستني هاي اسلامی برای جوانان» را معرفي و بررسی كردند.
 

کارکارگاه های آموزشی مشاوره
 

در نخستین کارگاه، سمانه لاجوردي، كارشناس مركز مشاوره به موضوع رفتارشناسي و سلامت روح و روان و همچنین پيشگيري از خودكشي پرداخت و اعتقادات دینی از جمله توکل به خدا و دعا و نیایش را از عوامل موثر در تقویت اعتماد به نفس و امید به زندگی عنوان کرد.
 

در دومین کارگاه آموزشی نیز، سمانه لاجوردي به شیوه های ارتباط صحیح با همسر و خانواده همسر اشاره کرد و افزود: برای بهبود مدیریت خشم، می توان با ایجاد قانون گفتگو، این هیجان ناشی از عصبانیت را کنترل کرد و منافع اثربخش آن را در زندگی خانوادگی مشاهده نمود.
 

نشست حافظ خوانی
 

در این نشست، ضمن خوانش زندگی خواجه شمس الدین محمدبن بهاءالدین ملقب به حافظ شیرازی از كتاب «فالنامه و ديوان حافظ» توسط نوجوانان جمع خواني شد. سپس اعضا از غزل های شاعر شهیر، لسان الغیب بلندخوانی کردند و در پایان به اشعار این شاعر بزرگ ادبیات پارسی تفال زدند.
 

نشست شعرخوانی و کارگاه آموزش کاردستی
 

در این نشست معنوی و ادبی، اعضا از كتاب «گلچين احمدي» نوشته ذبيح الله احمدي گورچي شعرخوانی کردند. در ادامه با برگزاری کارگاه آموزش کاردستی، نوجوانان به ساخت پرچم و ... به عنوان نمادهای ملی و مذهبی پرداختند.
 

نشست جمع خوانی و نمایشگاه عفاف و حجاب
 

در این نشست، به پیشنهاد اعضای کتابخانه با هدف آشنایی با موضوع عفاف و حجاب از كتاب «حريم ريحانه: اولين دايره المعارف واطلس پوشش و عفاف در كشور» نوشته مریم رضا قلی زاده جمع خوانی شد.

گفتنی است برگزاری نمايشگاه موضوعی كتاب از دیگر برنامه های جانبی این کتابخانه بود.

بيشتر