بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 639674
تعداد بازديد کنندگان سايت: 258547513 تعداد بازديد زيرپورتال: 671990 اين زيرپورتال امروز: 222 سایت در امروز: 11243 اين صفحه امروز: 122

1398/8/8 چهارشنبه در راستای بررسی وضعیت کتابخانه های بخش سلفچگان؛ جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بخش سلفچگان تشکیل شد جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بخش سلفچگان با حضور مسئولان اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم و بخش سلفچگان تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی استان قم، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بخش سلفچگان با حضور حجت الاسلام والمسلمین جباری، مدیرکل کتابخانه های عمومی؛ حجت الاسلام والمسلمین محمدحسین کتابچی، امام جمعه سلفچگان؛ مجید مختاری، شهردار سلفچگان؛ ابوالفضل تمیزی، بخشدار سلفچگان؛ علی محمدی، رئیس شورای بخش سلفچگان و رئیس بنیاد مسکن؛ علیرضا احمدگل، دهیار روستای جنداب؛ مهدی لطفعلی خانی، دهیار روستای طایقان؛ محمدتقی زینی وند، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قم و دیگر اعضا و کارشناسان در بخشداری سلفچگان تشکیل شد. 

در آغاز این نشست، مجید مختاری، شهردار بخش سلفچگان با تشکر از توجه اعضای انجمن برای حضور منظم در جلسات، به اهمیت نقش کتابداران در گسترش فرهنگ مطالعه اشاره کرد و افزود: کتابخانه های عمومی بهترین مکان اجتماعی برای این امر مهم است که خدمات آن باید در جامعه معرفی شود تا همه شهروندان از ظرفیت ها و پتانسیل های آن، استفاده کنند. وی سپس به موضوع واگذاری یک باب زمین در سلفچگان پرداخت و گفت: این مسئله توسط شهرداری و شورای سلفچگان با قید فوریت در حال بررسی و پیگیری است.
 

سپس ابوالفضل تمیزی، بخشدار سلفچگان در مورد تامین بودجه برای راه اندازی کتابخانه سیار در این بخش و روستاهای محروم و فاقد کتابخانه با هدف پیشگیری از آسیب های اجتماعی تاکید کرد و اظهار داشت: بیشتر ناهنجاری هایی که در جامعه شاهد آن هستیم ناشی از عدم مطالعه و نبودآگاهی لازم است که امیدواریم با این طرح، گام موثری در بهسازی فرهنگ داشته باشیم.
 

در ادامه علی محمدی، رئیس شورای بخش سلفچگان و رئیس بنیاد مسکن، همکاری و آمادگی خود را برای صدور تاییدیه استحکام بنا برای ساختمان نوساز دهیاری در روستای جنداب به منظور ایجاد کتابخانه برای ساکنین آن منطقه اعلام کرد و افزود: خدمت به مردم و رضایتمندی شهروندان از مصداق باقیات صالحات است که این بنیاد در حد بضاعت خود از هیچ گونه کمکی دریغ نمی کند.

همچنین حجت الاسلام والمسلمین جباری، مدیرکل کتابخانه های عمومی به رفع مشکل سند کتابخانه امام حسین (ع) روستای طایقان با همکاری و تعامل با مدیر کل تبلیغات اسلامی تاکید کرد و گفت: کتابخانه های عمومی برای عموم مردم و همه اقشار و گروه های سنی است و خدمات رسانی مطلوب به شهروندان از وظایف ما است که همه مسئولین باید در این امر حمایت کنند تا موانع و معضلات برطرف شود.
 

یادآور می شود مسابقات کتابخوانی و دیگر برنامه های فرهنگی برای رده های سنی مختلف در نماز جمعه و تعامل با امام جمعه بخش سلفچگان از دیگر مصوبات این جلسه بود.
 

در پایان نیز، دیگر مسئولان و کارشناسان، ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های کتابخانه های عمومی بخش و همچنین تداوم همکاری ها در برنامه های مشترک فرهنگی با یکدیگر به بحث و گفتگو پرداختند.

بيشتر