بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 648977
تعداد بازديد کنندگان سايت: 258943278 تعداد بازديد زيرپورتال: 681893 اين زيرپورتال امروز: 523 سایت در امروز: 41067 اين صفحه امروز: 420
1398/8/1 چهارشنبه افزایش دمای کتاب در اداره کل هواشناسی استان قم دمای کتاب در اداره کل هواشناسی استان قم با انجام فعالیت های ترویجی فرهنگی و با هدف گسترش فرهنگ مطالعه مفید افزایش پیدا کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم، اداره کل هواشناسی قم با اجرای برنامه های متنوع کتابخوانی به عنوان یکی از دستگاه های پیشگام و علاقمند در این حوزه شناخته شد.
 

گفتنی است اداره کل هواشناسی استان از سال 96 تاکنون با اجرای طرح های مطالعاتی مانند «گردش کتاب، عضویت سراسری کارکنان و خانواده ها در کتابخانه های عمومی، مسابقات کتابخوانی، یادداشت برداری و خلاصه نویسی از کتاب‌های خوانده شده، اهدای کتاب و تهیه و توزیع بروشور با محوریت چرایی ضرورت امر خواندن برای کودکان و نوجوانان» همراه با ارائه روش های کاربردی  توانسته است در گسترش فرهنگ کتابخوانی موفق عمل کند.
 

اداره کل هواشناسی استان دربازه زمانی معینی، طرح «کتاب سنجی» را در تراز برنامه های فرهنگی خود دارد و کارکنان این اداره کل در قالب فرمی مخصوص دیدگاه ها و نقدهای خود را درباره محتوای آثار و سبک نوشتاری نویسندگان مکتوب می کنند. این دستگاه معتقد است مطالعه همچون باران رحمت، موجی از پویایی و بالندگی را در جو جامعه پدید می آورد؛ علاوه بر اینکه می توان با ایده پردازی و خلاقیت الگوی مناسبی را برای جامعه هدف فراهم کرد.
 

یادآور می شود اداره کل کتابخانه هواشناسی استان قم در نظر دارد با ایجاد فضایی مطلوب و تهیه منابع گوناگون و همچنین همکاری دو جانبه با اداره کل کتابخانه های عمومی، فرصت مطالعه و نهادینه سازی آن را به عنوان «عادت‌های مثبت پایدار» برای کارمندان و مراجعه کنندگان به وجود آورد تا طوفان ناهنجاری های فردی و اجتماعی فرو نشیند.

بيشتر