بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 648908
تعداد بازديد کنندگان سايت: 258938813 تعداد بازديد زيرپورتال: 681818 اين زيرپورتال امروز: 448 سایت در امروز: 36602 اين صفحه امروز: 351


1398/7/29 دوشنبه نشست‌های به‌هم پیوسته خواندن در کتابخانه امام علی(ع) نشست‌های به‌هم پیوسته خواندن با هدف ارائه خدمات مطلوب به همه اقشار جامعه و گسترش فرهنگ مطالعه توسط کتابداران کتابخانه عمومی امام علی(ع) برپا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم؛ با حضور کودکان و نوجوانان نشست‌‌های کتاب‌خوان به همت طیبه قربانی رضوان و معصومه بداقی از کتابداران کتابخانه امام علی (ع)  تشکیل شد.

در این نشست معصومه سرداری با معرفی کتاب «خوب و بد روزگار» نوشته محمد رضا یوسفی؛ غزاله محمدی با معرفی کتاب «شهر ضرب‌المثل‌ها» نوشته غلامرضا حیدری ابهری؛ زینب خیراله پور با معرفی کتاب «دیوهای دماغ دراز» نوشته محمدرضا شمس؛ معصومه محمدی با معرفی «کتاب تصویری زلزله» نوشته نوبوا کومیزاکی؛ معصومه احمدی با معرفی کتاب «قشنگ ترین زمستان» نوشته مرجان کشاورزی‌آزاد؛ نرگس عطاپور با معرفی کتاب «پهلوانان کوچک» نوشته نورالهدی طباطبایی؛ تجربیات مطالعاتی خود را با یکدیگر به اشتراک گذاشتنند.
 

نشست کتاب‌خوان
 

در نشست کتاب‌خوانی دیگر؛ فاطمه حسین زاده با معرفی کتاب «کلیله و دمنه» نوشته مریم شریف رضویان؛ زینب حیدری با معرفی کتاب «رفتارهای خوب» نوشته جوی کوالی؛ زینب حسینی ثابت با معرفی کتاب «قصه های تصویری از مرزبان نامه» نوشته فریبا کلهری؛ غزاله محمدی با معرفی کتاب «خوبه که با دیگران فرق داری» نوشته شقایق خوش نشین؛ نازنین زینب نوروزی با معرفی کتاب «اسم من چفیه است» نوشته مرتضی سرهنگی؛ تجربیات مطالعاتی خود را با یکدیگر به اشتراک گذاشتند.
 

در پایان این نشست، کارگاه آموزش بازیهای فکری مانند مکعب آموزشی، چرتکه، جورچین آهنریایی، عروسک های نمایشی و... نیز برپا شد.

نشست روخوانی، شعرخوانی و قصه گویی همراه با کارگاه آموزش نقاشی
 

در این نشست، طیبه قربانی رضوان با هدف آشنایی کودکان با میوه های پاییزی و خواص و فواید آنها و همچنین جلوگیری از انواع بیماری‌ها، کتاب «میوه های پاییزی» نوشته مهدی وحیدی صدر را روخوانی و بلندخوانی کرد. سپس علاقمندان به شعرخوانی از این کتاب پرداختند.
 

در آغاز این کارگاه، طیبه قربانی رضوان از داستان «کلاغ و جوجه هایش» قصه گویی کرد. وی سپس نقاشی از «کلاغ و جوجه» را به کودکان آموزش داد. پس از آن، توسط این گروه سنی، ترسیم و رنگ آمیزی انجام شد.
 

نشست‌های جمع خوانی
 

در نخستین نشست، به پیشنهاد طیبه قربانی رضوان، کودکان از کتاب «تو خدای بی شریکی» نوشته مهدی وحیدی با موضوع خداشناسی جمع خوانی و شعرخوانی کردند. سپس نشست پرسش و پاسخ برگزار گردید.

در دومین نشست، به درخواست معصومه بداقی، توسط اعضاء از کتاب «طوطی و بقال» نوشته پرویز امینی جمع خوانی شد و شرکت کنندگان دیدگاه های خود را دراین باره با یکدیگر به اشتراک گذاشتند.
 

نشست مجله خوانی
 

  در این نشست، کودکان و نوجوانان با انتخاب «مجله سلام بچه ها»، بخش های مورد علاقه خود را برای یکدیگرخواندند و به نقد و بررسی موضوعات پرداختند و خود را به جای قلم و تفکر نویسنده و مضمون و محتوای مطالب قرار دادند.

بيشتر