بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 639685
تعداد بازديد کنندگان سايت: 258547851 تعداد بازديد زيرپورتال: 672001 اين زيرپورتال امروز: 233 سایت در امروز: 11581 اين صفحه امروز: 133






1398/7/28 يكشنبه توسط کتابداران کتابخانه مریم صورت گرفت؛ ترویج برنامه های کتابخوانی با عطر پاییزه برای کودکان، نوجوانان و جوانان توسط کتابداران کتابخانه عمومی مریم، برنامه های ترویج کتابخوانی با عطر و طعم پاییزه برای کودکان، نوجوانان و جوانان در قالب نشست های کتاب‌خوان مدرسه‌ای، قصه گویی و جمع خوانی و .... برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم، سمانه جمشیدی، کتابدار کتابخانه مریم با بهره مندی از کتب «حضرت رقیه (س)» نوشته کمال آشتیانی؛ «پهلوانان کوچک» نوشته نورالهدی طباطبایی؛ «ام وهب شیرزن کربلا» نوشته ابوالفضل هادی‌منش، کتاب «فضه» اثر ابوالفضل هادی‌منش؛ کتاب «فاطمه کبری سلام الله علیها» نوشته ابوالفضل هادی‌منش و «عبدالله بن الحسن» نوشته محمد کامرانی اقدم برای کودکان مهد کودک مجتمع فرهنگی مریم در چند روز متوالی قصه گویی کرد.

هدف از این نشست، آشنایی با مکتب اهل بیت علیهم السلام با زبان داستان بود.
 

نشست کتاب خوان مدرسه‌ای
 

به میزبانی مدرسه «ناصر دیوان» و با حضور دانش‌‌آموزان پایه ششم، نشست کتاب‌خوان به همت زهره محمدی و معصومه امید از کتابداران کتابخانه مریم برگزار شد.
 

 در این نشست، فاطمه احمدی کتاب «طنابی از آتش» نوشته محمدرضا سرشار؛ فرزانه خانکش کتاب «گلی برای آخرین پیامبر» نوشته مهری ماهوتی؛ سبا شریعت‌نیا کتاب «کاش تو را می‌دیدم» نوشته مژگان شیخی؛ فاطمه تاشکه کتاب «پوتین‌های مریم» نوشته مریم امجدی و زهرا سادات حسینی‌نیا کتاب «آثار و برکات محبت به اهل بیت و قرآن» نوشته محمدعلی کریمی‌نیا را معرفی و بررسی کردند.

 

نشست کتاب خوان کتابخانه ای
 

نشست کتابخوان توسط سمانه جمشیدی، با حضور 5 نفر از اعضای کتابخانه تشکیل گردید.
 

در این نشست فاطمه ده‌پروری با معرفی کتاب «لقب من: هیولا» نوشته استاین؛ محدثه سادات احمدی با معرفی کتاب «قتل در سیرک» نوشته تانیا لندمن؛ فاطمه ده‌دئی با معرفی کتاب «عکاسی دیجیتال» نوشته رامین مواناپور؛ ریحانه سادات طاهری با معرفی کتاب «نشانه شناسی عکاسی» نوشته گوران سوئسون و «نیکلا کوچولو خرابکاری می‌کند» نوشته گوسینی؛ تجربیات مطالعاتی خود را با یکدیگر به اشتراگ گذاشتند.

بازدید پیش دبستانی ها
 

به مناسبت هفته ملی و روزجهانی کودک، در بازدید کودکان پیش‌دبستانی «برهان» و «سبحان» از کتابخانه، توسط معصومه امید از کتاب «قصه‌های کوچک برای بچه‌های کوچک» نوشته فروزنده نعمت‌اللهی قصه گویی شد. وی سپس از آنان خواست برداشت‌های خود را از محتوای داستان و شخصیت های آن بگویند.
 

پخش برنامه عروسکی «مدرسه موش‌ها» به مناسبت نامگذاری روز کودک، رسانه و ارتباطات، از دیگر فعالیت‌ها بود.
 

بازی حرکتی به مناسبت هفته کودک
 

گفتنی است انجام بازی های سنتی ـ حرکتی در قالب حرکات کششی ـ ورزشی در فضای سبز کتابخانه، فعالیتی جذاب و پرانرژی را برای کودکان به ارمغان آورد. این بازی با هدف تقویت عضلات بدن و حواس پنجگانه، ایجاد تعادل و هماهنگی بین اعضای بدن و مهارت‌های اجتماعی و همچنین مدیریت احساسات صورت گرفت.
 

برنامه های جانبی
 

یادآور می شود نمایشگاه موضوعی کتاب و نشست حافظ خوانی و تفال به فال این شاعر شهیر ایرانی از دیگر برنامه های فرهنگی این کتابخانه بود.

بيشتر