بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 648959
تعداد بازديد کنندگان سايت: 258941955 تعداد بازديد زيرپورتال: 681873 اين زيرپورتال امروز: 503 سایت در امروز: 39744 اين صفحه امروز: 402


1398/7/25 پنجشنبه تشکیل 6 کارگاه و نشست موضوعی در کتابخانه آیت الله خامنه ای شش کارگاه موضوعی و نشست فرهنگی با هدف آموزش و تربیت نسل کودک، نوجوان و جوان همراه با ترویج کتابخوانی در کتابخانه آیت الله خامنه ای تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم، به همت مرضیه نفری، مسئول کتابخانه آیت الله خامنه ای، دومین کارگاه آموزشی روانشناسی کودک با حضور نرگس جهاندیده، مشاور و کارشناس ارشدروانشناسی برگزار شد.

در این کارگاه، نرگس جهاندیده به تغذیه و خواب کودک و تعارض بین والدین و فرزندان اشاره کرد و افزود: ایجاد انگیزه در هر کودکی بستگی به رفتار پدر و مادر دارد؛ علاوه بر این که ویژگی های شخصیتی تک فرزندان، فرزندان اول و آخر با هم متفاوت است. وی سپس راهکارهای مناسبی را در شیوه برخورد ارائه کرد. در پایان نیز نشست پرسش و پاسخ مطرح شد.
 

زنگ مطالعه ویژه دانش‌آموزان
 

در بازدید دانش آموزان پایه چهارم مدرسه دخترانه «امام حسن مجتبی (ع)» از کتابخانه، نیره خدادادشهری، کتابدار بخش کودک و نوجوان درباره انواع کتابخانه ها و خدمات و بخش های مختلف آن و همچنین برنامه های آموزشی و فرهنگی توضیحاتی را ارائه داد. وی سپس کتب «هدهد سفید» را به بازدیدکنندگان معرفی کرد.
 

 در ادامه داستان «و داغ چیز خوبی است» توسط بچه ها جمع خوانی شد و در پایان از کتاب «دایره المعارف بازیهای کودکان» بازی شبکه های تلویزیونی انجام شد که مورد استقبال هم قرار گرفت.
 

نشست جمع خوانی کتاب «هدهد سفید»
 

در این نشست، مریم محمدخانی، کتابدار بخش کودک و نوجوان ضمن معرفی کتاب «هدهد سفید» و روخوانی از آن، از کودکان و نوجوانان خواست تا از بخش های مورد علاقه این کتاب جمع خوانی کنند و نقطه نظرات خود را درباره محتوای آن با یکدیگر به اشتراک بگذارند.

یادآور می شود کتاب «هدهد سفید» با محوریت کتاب و کتابخانه‌ها است که پیش از یک سوم مطالب آن توسط نوجوانان و کودکان نوشته شده است.
 

نشست کانون ادبی دانا
 

شانزدهمین نشست کانون ادبی دانا، توسط نیره خدادادشهری و به تدریس سارا شاکری مهر تشکیل شد. در آغاز کتابهای «هویج بستنی» نوشته فرهاد حسن زاده؛ «دختری که نبود» نوشته هادی خورشاهیان؛ «مثل هیچ کس» نوشته دلفین دو ویگان؛ «ادیب در جاده» نوشته هانری بوش؛ «ننه یخی و پسر تابستان» نوشته حمیدرضا نجفی؛ «سمفونی سیب زمینی» نوشته عبدالمجید نجفی و «قصه دلبری» نوشته محمدعلی جعفری توسط اعضا و مربی معرفی شدند. در ادامه این مدرس درباره آثار موردپسند مخاطب عام و خاص و پردازش طرح داستان صحبت کرد.  
 

کارگاه آموزشی توانمندسازی بانوان
 

در دومین کارگاه آموزشی توانمندسازی، سوسن فردی، مربی این دوره به تشریح انواع تیپ های شخصیتی پرداخت و ارتباط بین زوجین و توجه به تیپ شخصیتی همسر را پراهمیت خواند و افزود: تفاوتهای جنسیتی و شخصیتی میان بانوان و مردان نیز از دیگر مسائلی است که زن و شوهر باید نسبت به آن گاه باشند تا بتوانند برنامه ریزی درست و تصمیم مشترکی را در زندگی زناشویی خود بگیرند چرا که بسیاری از اختلاف ها از عدم شناخت این موارد شکل می گیرد و درصورت شناسایی مشکلات و مشاوره صحیح، بسیاری از اختلافات رفع می شود.  
 

کارگاه آموزشی روانشناسی نوجوان
 

دومین کارگاه روانشناسی نوجوان با موضوع شادی در نوجوانان و به تدریس سوسن فردی برپا شد.
 

مشاور و کارشناس ارشد روانشناسی در این کارگاه به کلیدواژه هایی مانند احساس رضايت مندي و ارتباط با خود و دیگران اشاره کرد و افزود: هر یک از ما از خواسته ها و آرزوهایی داریم که با تلاش و کوشش به آن می رسیم و باید نسبت به رسیدن به این جایگاه امیدوار باشیم تا حس لذت و نشاط در ما ایجاد شود. وی سپس گفت: از حضور در مدرسه و موقعیت درس خواندن و داشتن خانه ای امن باید خوشحال و شاکر بود چراکه این فضای سالم با خانواده و دوستان خوب همراه است. وی گفت: ناسپاسی از نعمت ها و قیاس خود با دیگران و عدم شناخت توانمندی ها از عوامل غم و اندوه در زندگی فردی و اجتماعی است.
 

خاطر نشان می کنم آموزش انواع خط شکسته، نستعلیق خط تحریری از دیگر برنامه های جانبی این کتابخانه بود.

بيشتر