بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 483630
تعداد بازديد کنندگان سايت: 249468355 تعداد بازديد زيرپورتال: 508441 اين زيرپورتال امروز: 339 سایت در امروز: 36576 اين صفحه امروز: 250
1398/7/13 شنبه در کتابخانه ریحانه النبی تشکیل شد؛ نشست های داستان نویسی و کتابخوانی با حضور کودکان و نوجوانان در کتابخانه عمومی ریحانه النبی، نشست های داستان نویسی و کتابخوانی با حضور کودکان و نوجوانان تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم، کارگاه آموزش داستان نویسی با محوریت معرفی كتابهاي بازنويسي شده ادبيات كهن ایران باستان با حضور اعضاء کتابخانه ریحانه النبی برگزار شد.
 

در این نشست، درباره هویت شناسی، اصالت و اهمیت آن در ادبيات فارسي(ايران، افغانستان، تاجيكستان و هندوستان) صحبت شد که این نشانه ها در ضرب المثل ها، شاهنامه فردوسی و داستان سيمرغ و زال همچنین اشعار عطار نیشابوری دیده می شود.

دومین كارگاه آموزش داستان نویسی
 

 در دومین کارگاه نیز به قصه هاي شمس و مولانا و دقت نظر در جزئیات همراه با شیوه های نويسندگي خلاق در شخصيت پردازی پرداخته شد. سپس درخصوص اقليم ها، آداب و رسوم ها و همچنین پوششهاي مناطق مختلف ايران بحث و گفتگو شد.
 

در پایان، هر یک از هنرجویان خاطراتی را در خصوص آیین های سنتی روستاهای پدری و مادری خود بیان کردند.
 

نشست های جمع خواني و قصه گويي


در این نشست، نرگس قائم پناه به منظور آشنايي كودكان با زندگي معصومان به ویژه امام حسين(ع) ضمن معرفی و روخوانی ازکتاب «ستاره هاي فردا: قصه كودكي معصومان» نوشته محسن رباني، از اعضا خواست در گروه های دونفره از این کتاب، جمع خوانی کنند.

 

در نشستی دیگر، طاهره اصغری از كتاب «آفتاب مهربان» نوشته ميترا صادقي قصه گویی کرد و کودکان را با واقعه كربلا با ادبیاتی مناسب این گروه سنی آشنا کرد.
 

گفتنی است نمايشگاه موضوعی کتاب از دیگر برنامه های فرهنگی این کتابخانه بود.

بيشتر