بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 483643
تعداد بازديد کنندگان سايت: 249469145 تعداد بازديد زيرپورتال: 508454 اين زيرپورتال امروز: 352 سایت در امروز: 37366 اين صفحه امروز: 263

1398/6/20 چهارشنبه به همت کتابدار کتابخانه شهدای قم تشکیل شد؛ معرفی کتاب با هدف ارتقاء درک روایت‌های حماسه عاشورا به همت کتابدار کتابخانه عمومی شهدای قم، معرفی کتاب با هدف ارتقاء درک روایت های فرهنگ عاشورا و احیای نماز و قرآن همراه با دیگر برنامه های علمی، سرگرمی و آموزشی تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم، هشتمین نشست آموزشی قران کریم ویژه کودکان با تدریس بشری شریف عسگری، مدرس و حافظ قرآن تشکیل شد.
 

درآغاز این نشست، بشری شریف عسگری با استناد به آیاتی که شان نزول آن درمورد حضرت اباعبدالله الحسین(ع) بود؛ داستانهای پندآموزی را از حماسه خونین عاشورا و یاران باوفای آن حضرت بیان کرد. وی سپس به آموزش روخوانی صحیح و حفظ سوره مبارکه «توحید» پرداخت.

نشست دورهمی با موضوع حضرت ثارالله
 

در این نشست که در فضایی صمیمانه تشکیل شد؛ حسین مهرانی کتاب «حسین بن علی را بهتر بشناسیم» نوشته محمد یزدی را معرفی و بررسی کرد و درباره شخصیت والای امام حسین(ع) و چرایی آن قیام تاریخی و سرنوشت ساز سخن گفت.
 

سپس امیر حسین صداقتی، عضو کتابخانه به معرفی و خوانش کتاب «قیام امام حسین» نوشته محمد علی خادمی کوشا پرداخت و درمورد این واقعه بزرگ که با مسئله امر به معروف و نماز گره خورده است؛ صحبت کرد.

 

در ادامه، زینب رضایی نژاد کتاب ضمن معرفی«فروغ شهادت» نوشته علی سعادت پرور در خصوص چگونگی شکل گیری این جریان حماسه ساز دیدگاه خود را به اشتراک گذاشت.
 

در پایان نیز، کتاب «با عاشورائیان» نوشته لطف الله صافی با هدف آشنایی با بدعت ها و بهبود فرهنگ جامعه توسط اعضا جمع خوانی شد.

تجدید میثاق با شهدا
 

همچنین به مناسبت ماه محرم و ایام سوگواری سرور و آقای جوانان اهل بهشت، شماری از نوجوانان عضو کتابخانه با حضور در گلزار شهدای علی بن جعفر، ضمن زیارت و غبارروبی از قبور شهدای 8 سال دفاع مقدس و شهیدان مدافع حرم با نثار فاتحه و صلوات به مقام والای  شهدا ادای احترام کردند.
 

رنگ آمیزی و نقاشی با موضوعات مذهبی
 

یادآور می شود در ماه حزن و اندوه، کودکان با محوریت ماه محرم و موضوعاتی همچون راستگویی، نماز و فضیلت زیارت حضرت معصومه و احترام به والدین و تکریم سالمندان در خانواده ها به نقاشی و رنگ آمیزی پرداختند.

کارگاه آموزشی آزمایش در زنگ علوم
 

در این زنگ، اعضا با انتخاب کتابهایی با محوریت کاشت دانه از پسماندهای میوه و سبزیجات، ساخت گلدان را با وسایل ساده و ابزار دورریختنی، موادبازیافتی و خاک مناسب با هدف کاشت نهال و کود گیاهی یاد گرفتند. سپس نوجوانان گلدان ها را بر اساس سلایق خود تزئین کردند و در حیاط کتابخانه با هدف ایجاد فضای سبز در معرض دید عموم قرار دادند.
 

زنگ بازی و سرگرمی
 

در این زنگ، کودکان ضمن بازی با دندانها و ساییدن آنها بر روی یکدیگر و همینطور زبان زدن به دندان، با مشکلات و آسیب های ریشه ای به لثه آشنا شدند. سپس بازی موش و گربه با محوریت اهمیت حفظ کتاب توسط این گروه سنی اجرا شد.
 

کارگاه آموزشی مهارت‌های فرزند پروری
 

در این کارگاه، نسرین اربابی، کارشناس ارشد روانشاسی کودک و مدرس این دوره، درباره تربیت فرزند با بهره مندی از شیوه های اسلامی برای مادران صحبت کرد. وی سپس به تکنیک های فرزند پروری اشاره کرد و به علل و عوامل رفتارهای نابهنجار در کودکان و رفع آن پرداخت.

بيشتر