بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 483657
تعداد بازديد کنندگان سايت: 249470713 تعداد بازديد زيرپورتال: 508469 اين زيرپورتال امروز: 367 سایت در امروز: 38934 اين صفحه امروز: 277
1398/6/12 سه‌شنبه به همت کتابداران کتابخانه امام صادق(ع)فرهنگیان اجرا شد؛ فعالیت‌های برنامه محور و مطالعاتی برای کودکان و نوجوانان به همت کتابداران کتابخانه عمومی امام صادق(ع)فرهنگیان، فعالیت‌های برنامه محور و مطالعاتی برای کودکان و نوجوانان در راستای غنی سازی اوقات فراغت به نحو مطلوب اجرا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم، نشست کتاب‌خوان به همت حکیمه عابدینی و سعیده سلطانی از کتابداران کتابخانه امام صادق(ع) فرهنگیان تشکیل شد.
 

در این نشست، زینب رجبی با معرفی کتاب «امام سجاد (ع)، امام باقر (ع) و امام صادق (ع)» نوشته امین اله جعفری؛ مبینا بیرامی با معرفی کتاب «لطفا تمساح به مدرسه نبرید» نوشته الیز پارزلی؛ سمانه سروش با معرفی کتاب «شو شو شکمو» نوشته تونی گراس؛ باران شهابی با معرفی کتاب «بوی سیب بهشتی» نوشته طاهر خوش؛ حکیمه عابدینی با معرفی کتاب «رحمت واسعه» نوشته آیت الله بهجت؛ تجربیات مطالعاتی خود را با دیگر دوستانشان به اشتراک گذاشتند.
 

کارگاه آموزش نویسندگی خلاق
 

این کارگاه به همت فاطمه خداپرست، کتابدار کتابخانه امام صادق(ع) فرهنگیان و با تدریس فاطمه علاقه بند برپا شد. وی در آغاز با ذکرمثال‌هایی، به اهمیت و تقویت حس شنوایی و دیداری و رابطه آن با اصول و فنون نویسندگی پرداخت. سپس هنرجویان با شنیدن هر صدایی، تصویری خیالی از گوینده آن صدا را در چند پاراگراف به رشته تحریر درآوردند و در پایان با کلمات نوشته شده؛ بازی کردند.
 

نشست های قصه گویی
 

در نخستین نشست، حکیمه عابدینی با ابزارهایی متنوع همچون کارت‌های قصه از داستان زندگی حضرت موسی (ع) قصه گویی کرد. وی هدف از این برنامه را آشنایی کودکان با پیامبران و قصه های قرآنی دانست.
 

در دومین نشست نیز، سعیده سلطانی «آیه تطهیر» را همراه با معانی و شرح آن برای این گروه سنی توضیح داد.
 

نشست جمع خوانی
 

در این نشست به پیشنهاد حکیمه عابدینی و سعیده سلطانی، از کتاب «قصه های تصویری از مرزبان نامه» نوشته فریبا کلهر توسط اعضا جمع خوانی شد.
 

کارگاه های علمی و هنری و سرگرمی
 

درکارگاه علوم، حکیمه عابدینی و سعیده سلطانی با انجام آزمایشهای ساده و تهیه گیاهان مختلف و بیان خواص آنها، با استفاده از میکروسکوپ، جانوران بسیار ریز بر روی برگ درختان را به اعضا نشان دادند.
 

در کارگاه نقاشی نیز، این دو کتابدار، با بهره مندی از اشکال هندسی، ترسیم و طراحی «مربع، مثلث، دایره» و همچنین حیوانات اهلی و آبزی همچون خروس، ماهی و لاک پشت را را به کودکان آموزش دادند.

                                      

در کارگاه کاردستی، حکیمه عابدینی با استفاده از «قاشق یکبار مصرف وکاغذ» ساخت پروانه های رنگی را آموزش داد و درباره این حشره و پولک های آن برای اعضا صحبت کرد.
 

نشست کانون ادبی قلم نو و مشاعره
 

در این نشست، اعضای «کانون ادبی قلم نو» به تجربیات خود از تحقیقات روانشناختی و حقوقی، برنامه مداد رنگی، عملیات امداد و نجات، چالش ها و موانع و جزئیات فردی و روحی و همچنین تامل در انتخاب سوژه های ناب برای نوشتن یک داستان و رمان خوب اشاره کردند.
 

در نشست مشاعره به سرپرستی مهرانه مرادگنجه، علاقمندان به ادبیات با تقسیم به گروه های دونفره، به خواندن اشعار و ابیات حفظ شده پرداختند و در مرحله پایانی، برگزیدگان، سراینده شعرها و معانی آنها را نیز بیان کردند.

بيشتر