بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 483636
تعداد بازديد کنندگان سايت: 249468567 تعداد بازديد زيرپورتال: 508447 اين زيرپورتال امروز: 345 سایت در امروز: 36788 اين صفحه امروز: 2561398/6/10 يكشنبه توسط کتابداران کتابخانه ریحانه النبی انجام شد؛ آموزش نویسندگی خلاق و نشست های مذهبی با کتاب ویژه آینده سازان کشور توسط کتابداران کتابخانه عمومی ریحانه النبی، کارگاه آموزش نویسندگی خلاق و نشست های مذهبی با کتاب ویژه آینده سازان کشور برپا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم، کارگاه داستان نویسی خلاق با تدریس سمیه عالمی و با حضور شماری از علاقمندان در کتابخانه ریحانه النبی تشکیل شد.


سمیه عالمی، نویسنده و منتقد در آغاز به ضرورت گفتگویی جذاب در نوشتن یک داستان پرداخت و افزود: اصالت و هويت ايراني در تاریخ ادبیات ایران و نگارش یک متن باید حفظ شود و این کار منوط به علم نشانه شناسی در ادبيات فارسي و جامعه شناسی است. وی سپس به، جزئي نگری و دقت در نویسندگی و اهمیت انتخاب سوژه ای مناسب صحبت کرد و شخصیت‌های شاهنامه را به عنوان نمونه، مثال زد.

 

نشست جمع خواني، شعرخواني و قصه گويي


در این نشست توسط طاهره اصغری، کتابدار کتابخانه ریحانه النبی از كتاب «آهاي آهاي خبردار آي بچه هاي بيدار» سروده عيسي ثاقب شعر خواني شد. سپس نرگس قائم پناه از دیگر کتابداران این کتابخانه از كتاب «نسيم غدير» نوشته سمانه بهروزي
 قصه گویی کرد.

 

در ادامه، اعضا از كتاب «ماجراي غدير» نوشته مهدي آيه اللهي جمع خوانی کردند.
 

گفتنی است برپایی نمایشگاه موضوعی کتاب، مسابقه خلاصه نویسی، نقاشی و رنگ آمیزی از دیگر برنامه های فرهنگی این کتابخانه در دهه ولایت بود که در پایان به برترین ها به رسم یادبود جوایزی اهدا شد.
بيشتر