بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 406824
تعداد بازديد کنندگان سايت: 244526023 تعداد بازديد زيرپورتال: 426328 اين زيرپورتال امروز: 157 سایت در امروز: 250 اين صفحه امروز: 3
1398/5/22 سه‌شنبه توسط اعضای کتابخانه امام علی (ع) انجام شد؛ معرفی 13 عنوان کتاب در 5 جلسه آموزشی و فرهنگی توسط اعضای کتابخانه عمومی امام علی (ع)، 13 عنوان کتاب در موضوعات مختلف و در 5 جلسه آموزشی و فرهنگی معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم، نشست های کتاب‌خوان به همت طیبه قربانی رضوان و معصومه بداقی از کتابداران کتابخانه امام علی(ع) با حضور شماری از کودکان و نوجوانان برپا شد.
 

در این نشست، حلیا یوسف زاده با معرفی کتاب «گل جادوئی» نوشته الینا میوکا؛ فاطمه جدیان با معرفی کتاب «مهمان خدا» نوشته گروه شهید ابراهیم هادی؛ ریحانه سرداری با معرفی کتاب «داستان های دوستی» نوشته سید محمد مهاجرانی؛ ستایش بیات با معرفی کتاب کرمی «که هیولا شد» نوشته جعفر توزنده جانی؛ مریم بیات با معرفی کتاب«پیش از بستن چمدان» نوشته مینو کریم زاده؛ محمدرضا احمدی با معرفی کتاب «گوجه فرنگی و میوه ی سبز» نوشته طاهره خردور؛ تجربیات مطالعاتی خود را با یکدیگر به اشتراک گذاشتند.
 

در نشستی دیگر، ریحانه سرداری با معرفی کتاب «به سوی مسجد الحرام برگرد» نوشته عباس رمضانی؛ معصومه احمدی با معرفی کتاب «راز دعای مادر» نوشته جواد آسمانی؛ مریم بیات با معرفی کتاب «یه مورچه نگاه کن» نوشته مهدی معینی؛ ستایش بیات با معرفی کتاب «به طاووس نگاه کن» نوشته مهدی معینی؛ درسا جدیان کتاب «قصه های بهشتی» نوشته سوسن طاقدیس؛ تجربیات مطالعاتی خود را با یکدیگر به اشتراک گذاشتند.
 

نشست جمع خوانی
 

در آغاز این نشست، طیبه قربانی رضوان ضمن ارائه توضیحاتی درباره اخلاق فردی و اجتماعی شهیدابراهیم هادی، کتاب «مهمان خدا: خاطراتی از زندگانی شهید ابراهیم هادی» را معرفی کرد. در ادامه کودکان و نوجوانان به جمع خوانی این کتاب پرداختند و با زندگی و نوع شهادت این شهید والامقام و گمنام آشنا شدند.
 

کارگاه های آموزش نقاشی
 

در نخستین کارگاه، طیبه قربانی رضوان، شیوه ترسیم نقاشی از «ماهی» را به کودکان آموزش داد. سپس کودکان پس از ترسیم و رنگ آمیزی از نقاشی های خود به برش آن برای ساخت کاردستی پرداختند. در پایان کتاب «دایره المعارف من درباره ی دنیای شگفت انگیز» نوشته آنیتا گانری توسط کودکان و نوجوانان جمع خوانی شد.
 

در دومین کارگاه نیز معصومه بداقی با بهره مندی از طرح های سنتی و کهن ایرانی، ترسیم نقاشی های روی نقشه های قالی را گام به گام و با شیوه ای ساده آموزش داد.
 

یادآور می شود برگزاری این دوره ها با هدف آشنایی کودکان و نوجوانان با هنرهای اصیل ایرانیان برای ایجاد روحیه ای کارآفرین در آینده است.

بيشتر