بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 406826
تعداد بازديد کنندگان سايت: 244526032 تعداد بازديد زيرپورتال: 426330 اين زيرپورتال امروز: 159 سایت در امروز: 259 اين صفحه امروز: 5
1398/5/22 سه‌شنبه توسط کتابداران کتابخانه علامه امینی صورت گرفت؛ دوره های شاد و متنوع کتابخوانی با حضور کودکان و نوجوانان توسط کتابداران کتابخانه عمومی علامه امینی، دوره های شاد و متنوع کتابخوانی با حضور کودکان و نوجوانان اجرا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان قم، برنامه‌های ترویجی و نشست‌های متنوع مطالعاتی هنری با هدف گسترش فرهنگ کتابخوانی و غنی سازی اوقات فراغت تابستان در کتابخانه علامه امینی با حضور شماری از علاقمندان برگزار شد.
 

نشست های قصه گویی؛ جمع خوانی همراه با اجرای نمایش خلاق
 

در این نشست، بتول آصفری، کتابدار بخش کودک و نوجوان کتابخانه علامه امینی، داستان «گل گیس» نوشته احترام سادات توکلی را قصه گویی کرد. سپس اعضا بر اساس تصورات ذهنی خود به نقاشی و رنگ آمیزی و روخوانی از داستان پرداختند که در پایان به بهترین‌ها کارت امتیاز تعلق گرفت.
 

همچنین داستان «یک پند و سه پند» از کتاب مجموعه «قصه هایی از مرزبان نامه» نوشته فریبا کلهر توسط بتول آصفری روخوانی شد. سپس اعضای کتابخانه ضمن جمع خوانی از این قصه؛ نمایشی شاد و عروسکی را اجرا کردند.
 

کارگاه های آموزشی خوشنویسی نقاشی، اوریگامی با هدف معرفی کتاب
 

در کارگاه آموزش نقاشی، فاطمه آقایی، مربی این دوره در آغاز کتاب «جشن تولد» نوشته لیزا انگلهارترا را برای کودکان معرفی کرد و بخش هایی از آن را نیز خواند. وی سپس از آنان خواست از مراسم جشن تولد خود و خاطراتشان نقاشی های زیبا و دلخواهشان را به تصویر بکشند.
 

در کارگاه کاردستی و اوریگامی نیز، بتول آصفری در ابتدا ضمن ارائه توضیحاتی درباره خوراک و محل زندگی حیوانات اهلی همچون مرغ و خرگوش با بهره مندی از اوریگامی شیوه طراحی و ساخت این دو حیوان اهلی را آموزش داد.
 

گفتنی است کارگاه آموزش خطاطی و خوشنویسی با استفاده از مداد برای یادگیری خط تحریری با تدریس محمد محمدی البرزی برپا شد و اعضا با سرمشق های این مربی، به تمرین و رفع اشکالات خود پرداختند. این دوره تا پایان تابستان با معرفی کتاب‌هایی در این زمینه برقرار خواهد بود.
 

یادآور می شود زنگ بازی با حضور اعضای بسیج پایگاه امام حسین (ع) و برپایی نمایشگاه کتاب از دیگر برنامه های جانبی بود که توسط ملیحه آقابابایی، کتابدار این کتابخانه برگزار شد.

بيشتر