بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 406854
تعداد بازديد کنندگان سايت: 244526182 تعداد بازديد زيرپورتال: 426358 اين زيرپورتال امروز: 187 سایت در امروز: 409 اين صفحه امروز: 33

1398/5/20 يكشنبه به میزبانی کتابخانه امام صادق(ع) فرهنگیان صورت گرفت؛ ادغام جرعه ای از فرهنگ و هنر با همراهی کودکان و نوجوانان به میزبانی کتابخانه عمومی امام صادق(ع) فرهنگیان، جرعه ای از نشست های فرهنگی و هنری با حضور کودکان و نوجوانان ادغام شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم، نشست کتاب‌خوان توسط سعیده سلطانی، کتابدار کتابخانه امام صادق(ع) فرهنگیان و با حضور شماری از علاقمندان برگزار شد.

 

در این نشست، مهدی امینی با معرفی کتاب «امپراطوری بیزانس» نوشته جیمز کوریک؛ محمدامین شاهچراغی با معرفی کتاب «دنیای دیوانه» نوشته دیوید لاجر؛ محمدحسین نوری با معرفی کتاب «موی سفید بابا» نوشته لعیا اعتصامی؛ مانی کرمانیان با معرفی کتاب «مامان پیچ برای هیچ» نوشته سیدنوید سیدعلی اکبر؛ امیر قلی زاده با معرفی کتاب «نوجوان در نقش شکیبایی» حسین امیری؛ محمدآزادبخت با معرفی کتاب «نت ورک» نوشته محمدرضا خلیلی؛ تجربیات مطالعاتی خود را با دیگر دوستانشان به اشتراک گذاشتند.

     

نشست های جمع خوانی از کتب هدهد سفید تا منابع دلخواه
 

در نخستین نشست، به پیشنهاد سعیده سلطانی، دختران نوجوان از بخش های جذاب و مورد علاقه‌ی جلد نخست کتاب «هدهد سفید» جمع خوانی کردند. این جلد شامل پانزده بخش جداگانه برای آشنایی نوجوانان با آثار داستانی نویسندگان ایرانی می باشد که در کتابخانه های عمومی سراسر کشور توزیع شده است.

در دومین نشست نیز حکیمه عابدینی، مسئول کتابخانه امام صادق(ع) فرهنگیان ضمن معرفی جلد دوم کتاب «هدهد سفید»، از پسران نوجوان خواست برای شناخت هر چه بیشتر کتابخانه ها و خدمات آن و همچنین نویسندگان مورد علاقه خود، از قسمت هایی از کتاب جمع خوانی کنند.
 

در سومین نشست، زهرا عالمی نژاد، کتابدار کتابخانه امام صادق(ع) فرهنگیان، برای علاقمندسازی کودکان به یادگیری اعداد و زبان، کتاب «یادگیری از همه چیز از همه جا: سری آموزش اعداد و شمارش» را معرفی کرد. سپس این گروه سنی تلفظ صحیح اعداد را با کمک این کتابدار فرا گرفتند.
 

نشست روخوانی
 

در این نشست، دختران نوجوان از کتاب «نخل های بی قرار» نوشته ناصر نادری روخوانی کردند. این کتاب شامل چهل حدیث از ناگفته های زندگی امام جواد (ع) است که برای شناخت و آگاهی بیشتر نوجوانان از زندگی معصومین به زیور طبع آراسته شده است.
 

نشست قصه گویی و شعرخوانی
 

در این نشست، زهرا عالمی نژاد از کتاب «اون چیه که دور زمین می گرده» نوشته مصطفی رحماندوست قصه گویی و شعرخوانی کرد. این کتاب برگرفته از مجموعه چیستان های مختلفی است که باعث افزایش سطح آگاهی و ارتقاء دایره اطلاعات عمومی این گروه سنی با دنیای پیرامونشان از طریق مطالعه می شود.
 

کارگاه آموزش کاردستی
 

در این کارگاه به مربیگری مریم عابدینی، نوجوانان با استفاده از قیچی، چسب، مقواها و پولک های رنگی شیوه ساخت ماهی را یاد گرفتند و از برترین آثار نیز نمایشگاهی برپا شد. در ادامه زهرا عالمی نژاد درباره این جاندار خونسردآبزی و گونه های مختلف آن توضحیاتی را ارائه داد و کتاب هایی با ادبیات مناسب این گروه سنی معرفی شد.

                                                         

کارگاه های آموزشی مشاعره
 

فاطمه مراد گنجه، عضو فعال کتابخانه و مربی این کارگاه از شرکت کنندگان خواست اشعار حفظ شده‌ خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارند. وی سپس به آموزش خواندن غزلیات حافظ پرداخت.

در دومین کارگاه، مریم بحرانی مربی این دوره، شیوه های شعرخوانی با آهنگ و لحنی مناسب و همچنین رعایت وزن و عروض را آموزش داد. در پایان هم مسابقه مشاعره برپا شد.

کارگاه آموزش نمد دوزی
 

 در این کارگاه که به پیشنهاد سعیده سلطانی تشکیل شد، مریم بحرانی روش برش و دوخت گل نمدی را برای تزئیین وسایل و ... به اعضا آموزش داد.

بيشتر