بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 406856
تعداد بازديد کنندگان سايت: 244526190 تعداد بازديد زيرپورتال: 426360 اين زيرپورتال امروز: 189 سایت در امروز: 417 اين صفحه امروز: 35

1398/5/1 سه‌شنبه اجرای برنامه های شاد و هنری در کتابخانه الزهرا(س) به میزبانی کتابخانه الزهرا(س) و با حضور شماری از علاقمندان برنامه های شاد و متنوع هنری اجرا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی قم؛ در کتابخانه عمومی الزهرا(س)، چهارمین نشست معنوی مذهبی «با قرآن تا بهشت» با حضور شماری از علاقمندان در کتابخانه الزهرا(س) تشکیل شد.
 

در این نشست، فاطمه مرادی، مدرس و استاد اخلاق، ضمن اشاره به سیره فردی و اجتماعی پیامبر اکرم(ص) و بیان فضایل اخلاقی آن حضرت، از اعضا خواست با تهیه یک نوشت افزار، حسن خلق پیامبر و آداب معاشرت ایشان با مردم را بنویسند و آن را الگوی زندگی خود قرار دهند.
 

وی سپس گفت: به صورت روزانه، کردار و گفتار خود را با دستورات اسلامی مقایسه کنید اگر عامل به آن بوده اید به آن عملکرد امتیاز مثبت دهید و برای تثبیت و عادت به آن، این رفتار را تمرین کنید تا بر هوای نفس خویش غلبه کنید و در صورتی که شیطان شما را مغلوب خود ساخته است، نمره‌ی منفی برای خود قرار دهید و با سعی بیشتر و توکل به خدا و ائمه، اشتباهات و خطاها را از خود دور و در نهایت حذف کنید.
 

کارگاه های آموزش نمد دوزی و عروسک سازی


در چهارمین کارگاه، زهرا رحیمی، مربی این دوره با ترسیم الگوهای مختلف، ساخت هدایای فانتزی و عروسک را با بکارگیری پارچه های پنبه ای و پشم شیشه به کودکان آموزش داد و از آنان خواست تا با طراحی و ساختن اشیاء فوق، اشکالات آنان رفع و نقاط ضعف و قوت بیان شود.

 

در این کارگاه، فاطمه بختیاری، مربی این دوره با استفاده از پارچه و جوراب به آموزش ساخت کیف و کفش و چتر عروسکی با هدف جلوگیری از هزینه های اضافی پرداخت.
 

زنگ اسباب بازی و کارگاه آموزش نقاشی با مداد رنگی و پاستل

در این کارگاه، فاطمه سیدی در آغاز به صورت سنتی، نقاشی با موضوع دلخواه را روی مقواهای فابریانو کشید و مراحل مقدماتی آن را به هنرجویان آموزش داد. سپس کودکان و نوجوانان، ضمن ترسیم نقاشی های مورد علاقه، با استفاده از انگشتان دست و پاستل ها، رنگ ها را با یکدیگر ادغام کردند. در پایان اشکالات هنری آنان نیز بیان شد.

در این زنگ، گروه های سنی مختلف با تشکیل حلقه ای دایره ای شکل دور میزها، اسباب بازی های مورد علاقه خود را انتخاب کردند و ساعاتی را به شادی و سرگرمی و انجام بازی های هوشی پرداختند.
 

نمایش خلاق
 

در این نمایش کودکان با بهره مندی از هنر خلاقیت و استفاده از عروسک های دستی، نمایش عروسکی قصه «گوسفند کوچولو و یه گرگ بدجنس» را اجرا کردند.

بيشتر